Vrijwilligers van de maand 2025-'26: Gerwin Koolen, Noud van de Borne en Joris van Nisselrooij

Deelacties:

Afgelopen seizoen introduceerde AVE op de website de nieuwe rubriek ‘Vrijwilliger van de maand’. Als redactie weten we als geen ander dat een voetbalvereniging grotendeels draait op de inzet van vrijwilligers.

Toch wordt vaak onderschat hoe onmisbaar zij zijn voor een club. Daarom hebben we deze rubriek in het leven geroepen om hen de waardering te geven die zij verdienen. Gedurende het seizoen werden drie verkiezingen gehouden. Vanuit verschillende clubs werden veel vrijwilligers voorgedragen. Uit alle genomineerden kwamen uiteindelijk drie winnaars naar voren: Gewin Koolen (Vessem), Noud van de Borne (SV Valkenswaard) en Joris van Nisselrooij (VV Geldrop)

Tijdens de afsluitavond van AVE streden zij om de titel ‘Vrijwilliger van het Jaar’. Die eer viel uiteindelijk te beurt aan Noud van Borne van SV Valkenswaard.
'Ook dit seizoen worden er opnieuw drie verkeizingen gehouden.' 

Vrijwilliger van de maand Noud van de Borne "Dat je uiteindelijk wint, betekent echt veel voor mij.”
(februari 2026)

Op donderdag 4 maart is de prijs voor ‘AVE Vrijwilliger van de Maand’ uitgereikt aan Noud van de Borne.

Uit handen van Willem-Jan Schampers van AmateurvoetbalEindhoven ontving Noud de bijbehorende trofee en een dinerbon van Restaurants De Bengel. In een mooie toespraak werd uitgebreid stilgestaan bij zijn grote inzet en betrokkenheid bij de vereniging. Ook voorzitter Ruud van Dijk sprak lovende woorden over de belangrijke rol die Noud binnen de club vervult. Als blijk van waardering overhandigde hij hem bovendien een fraaie bos bloemen.

Noud zelf was zichtbaar verrast door alle aandacht. “Tot mijn verbazing hoorde ik dat ik was opgegeven voor ‘Vrijwilliger van de Maand’. Ik heb de stemming nauwlettend gevolgd. In het begin bleef het steken op 4 procent, maar later steeg het snel naar 35 procent. Dat je dan uiteindelijk wint, betekent echt veel voor mij.”

De betrokken vrijwilliger is maar liefst zes dagen per week op het sportpark te vinden. Hij pakt allerlei werkzaamheden op en staat altijd klaar voor de club. “Ik doe het met veel plezier. Als je dan merkt dat je inzet zo wordt gewaardeerd, geeft dat een heel goed gevoel.”

(Noud van de Borne 'Vrijwilliger van het jaar seizoen 2025-2026)

Onmisbaar
Met zijn tomeloze inzet en clubliefde is Noud van de Borne een voorbeeld voor velen binnen SV Valkenswaard.
Een meer dan verdiende erkenning voor een vrijwilliger die onmisbaar is voor de vereniging, vind ook voorzitter Van Dijk: “Noud staat altijd voor iedereen klaar. Hij is de spil in de dagelijkse gang van zaken binnen onze vereniging. Een vraagbaak waar iedereen bij terecht kan.

Daarnaast is Noud een echte voetballiefhebber die op afstand veel wedstrijden bekijkt en daarover ook zijn eigen mening heeft.

SV Valkenswaard is enorm blij met Noud als terreinbeheerder, supporter maar bovenal als echte 'Uil."


Vrijwilliger van de maand Gerwin Koolen: “fijn dat je inzet wordt gezien en gewaardeerd"
(november 2025)

Op zaterdag 22 november 2025 is de prijs voor ‘AVE Vrijwilliger van de Maand’ uitgereikt aan Gerwin Koolen.

Gerwin ontving de trofee uit handen van voorzitter Frans Maas, die hem complimenteerde met zijn inzet en benadrukte dat de uitverkiezing een welverdiende waardering is voor al het werk dat Gerwin voor de vereniging verricht.

Voorzitter Frans Maas geeft aan hoe belangrijk Gerwin is voor de club: “Terecht heeft AVE een item gewijd aan de vrijwilliger van de maand. Het is steeds moeilijker om mensen te vinden die zich vrijwillig inzetten voor hun club. Gelukkig staan er altijd mensen op om de schouders onder hun clubje te zetten. Al deze mensen, of ze verkiesbaar waren of niet, zijn van onschatbare waarde en allemaal winnaars.

Wat Gerwin uniek maakt is dat hij niet alleen veel voor de vereniging doet, maar dat ook nog eens op een breed vlak. Hij zorgt ervoor dat VV Vessem haar motto “Voetbal is genieten” ten volle uit kan dragen.

"We hopen nog lang op Gerwin te kunnen rekenen!"

Iedere week maakt Gerwin de lijnen op en doet hij indien nodig extra werkzaamheden op onze zitmaaier. Verder neemt hij in het najaar zijn eigen bladblazer ter hand om het veld en de parkeerplaats bladvrij te maken. Een paar jaar geleden met de hevige regenval hadden we veel problemen om een goed bespeelbaar veld te houden, maar de laatste jaren kunnen we met trots melden dat we een fantastisch, zo niet het beste grasveld in de regio hebben, onder andere door de inzet van Gerwin. 

Naast het onderhouden van het veld is Gerwin ook op het veld te bewonderen als scheidsrechter van onze lagere elftallen. Verder draait hij bardiensten, haalt hij menig reclamebordje binnen als lid van de sponsorcommissie en is nooit te beroerd om hand- en spandiensten te verrichten als de club erom vraagt.

Vooraf leek de winst van Gerwin met het bescheiden ledenaantal (400) van VV Vessem een onhaalbare kaart. Maar vanwege de populariteit van Gerwin hebben bijna 1800 mensen op hem gestemd! Dus niet alleen in Vessem, met zijn 2200 inwoners, maar in de hele regio hebben vriendengroepen, buurtverenigingen en families op deze graag geziene gast gestemd.

Hartelijk dank namens Gerwin en heel VV Vessem voor jullie steun en Gerwin nogmaals een dikke proficiat en we hopen nog lang op je te kunnen rekenen!"

"Iedereen kent elkaar en het is er altijd gezellig; dat maakt deze club zo bijzonder.”

Gerwin
zelf geeft aan dat hij verrast én trots is op de uitverkiezing. “Het is een mooie waardering voor al het harde werk dat we met z’n allen bij de club verzetten,” vertelt hij. “Je doet het natuurlijk niet voor een prijs, maar het is wel heel fijn om te merken dat je inzet wordt gezien en gewaardeerd.”

Daarnaast is het prachtig om te zien dat heel de Kempen en omstreken op me stemden en me berichtjes stuurden om te laten weten dat ze het mooi vinden wat ik doe. Als Dosko’32 en VV Hoogeloon niet tussen de verkiezing hadden gestaan, waren er waarschijnlijk nóg een paar honderd stemmen bijgekomen,” voegt hij lachend toe.

Betrokkenheid
Gerwin voelt zich nauw verbonden met VV Vessem. “Ik ben opgegroeid bij de vereniging. Mijn ouders hebben er altijd veel gedaan en zijn nog steeds van de partij. Iedereen kent elkaar en het is er altijd gezellig; dat maakt deze club zo bijzonder.”

Volgens hem staat VV Vessem er sportief en organisatorisch goed voor. “Het eerste elftal kan nog jaren vooruit met deze spelersgroep. De accommodatie ziet er top uit en wordt wekelijks fantastisch onderhouden. Ook met de sponsorcommissie hebben we de afgelopen jaren flinke stappen gezet. En we hebben ontzettend veel vrijwilligers die elke week op het sportpark te vinden zijn voor allerlei hand- en spandiensten.”

Die sterke betrokkenheid in de vereniging zorgt ervoor dat Gerwin zelf ook gemotiveerd blijft. “Zolang deze mooie groep mensen er is, blijf ik met plezier wekelijks mijn steentje bijdragen. Iedere vrijwilliger is belangrijk voor een (kleine) club. Dus ik zou zeggen: doe iets voor je club, al is het maar een uurtje in de week.”

Tot slot spreekt hij zijn dank uit: “Ik wil AmateurvoetbalEindhoven bedanken voor de mooie trofee en De Bengel voor de heerlijke dinerbon. Ga zo door!”


Joris van Nisselrooij (Geldrop): ‘ik draag deze prijs op aan al onze vrijwilligers’ (mei 2026)

Op zondag 24 mei is de prijs voor ‘AVE Vrijwilliger van de Maand’ uitgereikt aan Joris van Nisselrooij. De derde editie van deze verkiezing werd een bijzonder moment voor de clubman van VV Geldrop, die in het bijzijn van zijn ouders in het zonnetje werd gezet.

Uit handen van voorzitter Peter Verstraaten ontving Joris de bijbehorende trofee en een dinerbon van Restaurant De Bengel. In een mooie toespraak stond de voorzitter uitgebreid stil bij de grote inzet en betrokkenheid van Joris binnen de vereniging. Daarnaast ontving hij namens de club ook een cadeau en een bos bloemen.

Tijdens de afsluitingsavond van AVE op 5 juni in het PSV-stadion neemt Joris het samen met de andere twee winnaars van dit seizoen, Noud van de Borne (SV Valkenswaard) en Gerwin Koolen (VV Vessem), op voor de titel Vrijwilliger van het Jaar.

Vereerd
Joris zelf blijft bescheiden na de uitreiking, maar was zichtbaar blij na het in ontvangst nemen van de Vrijwilliger van de Maand-trofee:
Joris: “ik voel me, net als de voorgaande winnaars, ontzettend vereerd dat ik deze prijs in ontvangst heb mogen nemen, want wat mij betreft verdient iedere vrijwilliger een onderscheiding als deze. De bokaal met de bijbehorende attenties zie ik als extra waardering voor alles wat ik voor de club doe. Ik vul met plezier dagelijks onze mediakanalen en verslag uitbrengen van ons eerste elftal zie ik als een van mijn hobby’s, dus dat dat uitmondt in deze prijs, is hartstikke mooi natuurlijk.

Ik probeer simpelweg VV Geldrop - overigens samen met mijn mede-kompanen van de communicatie commissie - positief op de kaart te zetten. Al moet ik zeggen dat ik in mijn verslagen altijd tracht oog te hebben voor objectiviteit. Daarnaast ben ik ook kritisch als dat nodig is. Het is en blijft amateurvoetbal - plezier en onderlinge binding met elkaar staat voorop - maar op een bepaald niveau vind ik dat er ook gestreefd moet worden naar zo’n goed mogelijke prestaties. Gelukkig zit dat in onze clubcultuur opgesloten, dus de mannen van Geldrop 1 snappen ook waar mijn fanatisme vandaan komt. Tegelijkertijd kan het altijd voorkomen dat een tegenstander beter is, het gaat dan ook om de juiste balans hiertussen.” 

Joris vervolgt: “verder draag ik via deze weg de gewonnen prijs op al aan onze vrijwilligers, die evenveel - of meer - uren in onze prachtige club steken. Nogmaals, ik waardeer dat ik ik via deze verkiezing in het zonnetje wordt gezet, maar met een vereniging van bijna 1.300 leden, zijn er met mij nog vele mensen die zich belangeloos inzetten voor VV Geldrop. Een extra pluim verdienen de mensen die actief zijn binnen onze jeugdopleiding. Wekelijks zorgen zij ervoor dat iedereen, ongeacht het niveau, kan voetballen. Daar draait een voetbalclub in essentie om, in mijn ogen.” 

Collega
Tot slot wil ik Jesse Deckers, collega-verslaggever van RKVV Erp, bedanken dat hij mij genomineerd heeft voor deze titel. Ik hoop nog lang betrokken te zijn bij het amateurvoetbal, want de vele contacten die ik inmiddels ook in de regio heb opgedaan, is iets dat ik koester.

Als we via de nacompetitie promoveren naar de eerste klasse, is het seizoen compleet. Dat verdient de club, en daarnaast gun ik het onze hoofdtrainer Pierre van den Eeden heel erg, aangezien dat dat nog een puzzelstukje is dat ontbreekt op zijn palmares. Het verleden heeft uitgewezen dat je in dit soort wedstrijden een beetje geluk nodig hebt, maar ik heb er vertrouwen in, en de spelersgroep en staf ook, dus we gaan er in elk geval vol voor!” 

Waardering club
Voorzitter Peter Verstraaten geeft aan dat Joris veel voor de club betekent en dat vrijwilligers binnen de club onmisbaar zijn: “…Joris is een fantastische vrijwilliger binnen de club.

Hij is een actief lid van onze Communicatiecommissie. Daarin verzorgt hij prima de contacten met de Social Media. Daarnaast schrijft hij in onze ogen op voortreffelijke en objectieve wijze de voorbeschouwingen op de wedstrijden van ons 1e elftal. Ook wordt hij, en niet alleen binnen onze club maar ook daarbuiten, gewaardeerd voor zijn professionele verslaglegging van die wedstrijden. En bovenal is hij binnen VV Geldrop een graag geziene gast en een fantastisch mens.

Daarom naar onze mening een volkomen terechte uitverkiezing van Joris als vrijwilliger van de maand."

Respectvol taalgebruik en naamsvermelding

Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.

Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.

Jouw reactie?