"Vorig jaar vochten we tegen degradatie in een 'makkelijkere' klasse, en nu staan we bovenaan"

Deelacties:

Deze week in profiel van de week komt Just van Wijk van ODC Boxtel aan het woord.

Just begon al op vierjarige leeftijd met voetballen bij ODC. Hij doorliep alle selectie-elftallen binnen de club en maakte op 17-jarige leeftijd zijn debuut in het eerste elftal. Inmiddels is de middenvelder al weer bezig aan zijn tiende seizoen in de hoofdmacht.

Prestaties
Op het moment dat Just zijn debuut maakte kwam het eerste elftal kwam de club uit Boxtel uit in de 3e klasse. In 2023 degradeerde de club naar de 4e klasse om vervolgens een jaar later met overtuiging het kampioenschap te veroveren in de 4e klasse D, waardoor ODC weer snel terugkeerde naar het gewenste niveau.

Afgelopen seizoen wist ODC zich ternauwernood te handhaven in de derde klasse E en nacompetitie voor de klassenbehoud te ontlopen. Dit seizoen kent de ploeg van scheidend coach Piet Drijvers een goed seizoen. Waar veel ploegen uit de top punten laten liggen, toont ODC zich de meest constante ploeg. Dat heeft geresulteerd in de koppositie. Met nog vijf wedstrijden te gaan en een voorsprong van zes punten op Wilhelmina Boys lijkt de titel binnen handbereik.

Opmerkelijk
Met 13 overwinningen, vier gelijke spelen en vier nederlagen is ODC de trotse koploper. De contrasten met vorig seizoen zijn groot: toen nog vechten tegen degradatie, nu op koers voor het kampioenschap.

Wat zijn de verschillen ten opzichte van het vorige seizoen en  hoe groot is het geloof binnen de spelersgroep dat het daadwerkelijk kampioen kan worden in deze sterke 3e klasse E. We vragen het aan Just.

 

Open vragen
Stel je even nader voor aan de bezoekers van AVE:
Just van Wijk, 27 jaar en ik woon in Den Bosch samen met mijn vriendin. Ik ben een liefhebber van voetbal, gezelligheid en alles wat daar een beetje tussenin zit.
Vertel eens iets over je beroep of studie, wat doe je precies:
Ik studeer HBO Bouwkunde… al een jaar of acht, dus ik begin inmiddels richting meubilair van de opleiding te gaan. Tijdens mijn studie ben ik mijn eigen aannemersbedrijf gestart en daar gaat tegenwoordig eigenlijk al mijn tijd naartoe. De studie loopt er een beetje naast — of andersom, dat ligt eraan hoe je het bekijkt.
Wat zijn je passies / hobby's buiten het voetbal:
Ik speel graag golf (al lijkt het daar soms meer op zoeken dan spelen) en daarnaast ben ik regelmatig met vrienden in de stad te vinden voor een drankje.
Op welke positie speel je en kan je ook op meerdere posities uit de voeten:
Vroeger speelde ik centraal op het middenveld, maar daar lopen tegenwoordig alleen nog maar fitte gasten rond. Daarom ben ik doorgeschoven naar linksback. Daar red ik me prima, maar in noodgevallen kan ik het middenveld nog steeds overleven.
Hoe denk je dat de voetbalwereld je ziet als speler en wat zijn je kwaliteiten:
Als een harde werker die niet opgeeft en altijd blijft gaan. Geen hoogstandjes, maar wel iemand waar je als tegenstander niet vrolijk van wordt. Tevens ook een verradelijke dieptebal, al is de trainer daar het niet vaak mee eens.
Wat spreekt je het meeste aan bij deze club en welke dingen juist niet:
Wel: De gezelligheid en het teamgevoel — het bekende “derde helft”-niveau ligt hier hoog.
Niet: Dat de derde helft soms beter georganiseerd is dan de eerste.
Van welke trainer heb je het meeste geleerd en motiveer je antwoord:
Vooral van trainers die hameren op inzet en mentaliteit. Talent is leuk, maar uiteindelijk begint het in deze klasse toch bij hard werken — en dat is wel blijven hangen.
Wat vind je van je huidige trainer en omschrijf zijn plus en min punten eens:
Piet is een trainer met een scherp oog voor alles wat er op het veld gebeurt (mits we niet s’avonds spelen), maar ook zeker voor alles wat er langs de lijnen staat. Daarnaast is het gewoon een goede vent waar je altijd een normaal gesprek mee kunt voeren, ook als je het totaal niet met elkaar eens bent. Als je het eerlijk bekijkt heeft hij misschien wel meer minpunten dan pluspunten… maar gelukkig maakt hij dat goed met zijn persoonlijkheid, hahaha. Grootste minpunt blijft toch het tellen van hesjes bij partijspellen — dat is voor hem echt hogere wiskunde. Soms staan we met 7 tegen 5 en heeft niemand een idee hoe het zo gekomen is.
Welke eigenschappen zou je als voetballer willen verbeteren:
Mijn fitheid en snelheid, zodat ik het die jonge gasten nog wat lastiger kan maken — en misschien ooit weer een keer het middenveld kan claimen.
Hoe zou jouw directe tegenstander je na afloop van de wedstrijd omschrijven:
“Wat een vervelende gast, die blijft maar gaan.”
Hoe ga je om met een verloren wedstrijd:
Dat blijft nooit leuk. Vaak baal ik er wel even van, maar ik probeer het snel om te zetten in iets positiefs. Even analyseren waar het fout ging en daarna weer door. En eerlijk is eerlijk: de derde helft ook om het iets sneller te verwerken.
Dit seizoen koploper en voornaamste kandidaat voor de titel, afgelopen seizoen nipt klassenbehoud. Wat is het verschil tussen het huidige seizoen en het afgelopen seizoen:
Het grootste verschil is dat we als selectie veel dichter naar elkaar zijn gegroeid. Vorig seizoen was het allemaal net aan, terwijl we nu echt een team zijn. Daarnaast zijn de jonge jongens dit jaar een stuk volwassener geworden, wat je duidelijk terugziet op het veld. We spelen met meer vertrouwen en overtuiging — en dat maakt uiteindelijk het verschil.
Daar komt bij, dat de derde klasse van dit seizoen (regio Eindhoven) sterker wordt geacht dan de derde klasse (regio Den Bosch) van vorig seizoen
Dat maakt het eigenlijk alleen maar mooier. Vorig jaar vochten we tegen degradatie in een iets “makkelijkere” competitie, en nu staan we bovenaan in een sterkere klasse. Dat zegt wel iets over de ontwikkeling die we als team hebben doorgemaakt. Blijkbaar hebben we toch iets meer in huis dan we zelf dachten
Persoonlijk:
Wat is je favoriete dagelijkse bezigheid:
Na een lange dag werken even niks moeten. Gewoon op de bank, beetje voetbal kijken of met vrienden wat doen — simpel maar heerlijk.
Met welke bekende Nederlander zou je wel een weekje willen ruilen:
Met Max Verstappen. Lijkt me niet verkeerd om een weekje in een Formule 1-auto rond te rijden en je nergens druk om te hoeven maken behalve gas geven.
Waar maak je je zorgen om in de huidige samenleving:
Dat mensen steeds minder met elkaar praten en sneller tegenover elkaar staan. Beetje meer nuchterheid en gezelligheid zou soms geen kwaad kunnen.
Wat zijn je slechte en goede eigenschappen:
Goed: Doorzettingsvermogen, teamspeler en altijd bereid om hard te werken. Slecht: Kan soms wat eigenwijs zijn en af en toe iets te fanatiek.
Wat is je meest gekke eigenschap:
Dat ik mezelf er altijd van kan overtuigen dat “nog één drankje” een goed idee is… en dat dat zelden bij één blijft.
Wie is jouw lastigste directe tegenstandster ooit geweest:
Eén van de broertjes Hadouir bij CHC. Dat waren van die gasten waar je de hele wedstrijd je handen vol aan hebt.
Hoogtepunt als speler:
Het kampioenschap naar de derde klasse met het eerste elftal en het kampioenschap naar de hoofdklasse met de A1. Dat zijn wel momenten die blijven hangen.
Dieptepunt als speler:
De degradatie naar de vierde klasse. Dat soort seizoenen vergeet je helaas ook niet snel.
Vrouwenvoetbal:
Het wordt steeds beter en professioneler, maar eerlijk is eerlijk: het is nog niet iets waar ik graag naar kijk.
Meest overschatte voetballer:
Die hou ik nog steeds even voor mezelf, anders krijg ik straks gezeik in de kleedkamer.
Meest onderschatte voetballer:
Die hou ik nog steeds even voor mezelf, anders krijg ik straks gezeik in de kleedkamer.
Meest opmerkelijk nieuwsfeit:
Dat we van bijna degraderen naar koploper zijn gegaan in een sterkere competitie. Dat had ik een jaar geleden ook niet verwacht.
Overige:
Wie is jouw favoriete club in Nederland en in het buitenland:
In Nederland is dat PSV en in het buitenland FC Barcelona.
Wie is jouw favoriete trainer in Nederland en in het buitenland?
In Nederland Peter Bosz natuurlijk. In het buitenland ga ik voor Diego Simeone — die man ademt strijd.
Wie is jouw favoriete speler in Nederland en in het buitenland?
In Nederland Joey Veerman en wereldwijd blijft Lionel Messi toch de baas.
Meest arrogante trainer(s) uit het betaalde voetbal:
Louis van Gaal , maar vaak zit daar ook wel wat achter natuurlijk.
Meest arrogante speler(s) uit het betaalde voetbal: -
 
Stelling (motiveer je antwoord):
Toekomst: zaterdag of zondagvoetbal:
Zondagvoetbal. Past net iets beter bij mijn ritme… en eerlijk is eerlijk: de zaterdagavond helpt daar ook niet altijd bij
Waar erger je je het meest aan op het voetbalveld en waar heb je veel respect voor:
Ik erger me het meest aan spelers die opgeven of geen zin hebben om te werken. Daar kan ik echt slecht tegen.Veel respect heb ik juist voor gasten die negentig minuten blijven gaan, ook als het niet loopt. Dat zijn de spelers waar je op kunt bouwen.
Hoe bereid je je voor op een wedstrijd:
Niet te moeilijk doen. Beetje ontspannen, meestal 2 ingetapte enkels en nog 2 rennies voor het maagzuur. En dan hopen dat de benen het nog doen na de zaterdagavond.
Wat is het beste voetbaladvies dat je ooit hebt gekregen en van wie?
“Als je er niet langs komt, zorg dan dat hij er ook niet langs komt.”
Van een oude trainer — simpel, maar wel precies hoe ik speel.
Mening: Spelers zeggen te gemakkelijk af voor een weekendje weg of vakantie:
Eens. Voetbal is ook een teamsport en je hebt elkaar nodig. Natuurlijk kan het een keer gebeuren, maar het moet geen gewoonte worden.
Waaraan besteed je het meeste geld:
Aan mijn vriendin… en daarna aan gezelligheid met vrienden.
Keuzes
Keuze 1. Leugentje om bestwil of open en eerlijk zijn:
Open en eerlijk zijn
Keuze 2: Ik volg de politiek of politiek interesseert me niet
Ik volg de politiek
Keuze 3. Goede trainer of gezellige trainer:
Goede trainer
Keuze 4. Luisteren naar de trainer of ik doe me eigen ding:
Doe me eigen ding
Keuze 5. Ambitie of plezier in het voetbal:
Plezier in het voetbal
Keuze 6: Ambitie of plezier in het werk:
Ambitie in het werk
Keuze 7: Stoppen met voetbal rond je 30e (op het hoogste niveau) of doorgaan zolang het kan:
Zolang door gaan tot ik geen zin meer heb. 
Keuze 8: Standvastig of snel over te halen:
Standvastig
Keuze 9: Biertje of frisdrankje op zaterdagavond:
Biertje, altijd lekker.
Ja/Nee:
Kunstgras: JA
Kampioen met je club dit seizoen: Hoop het, dus Ja
Kies je je vrienden uit: Nee, vrienden wordt je spontaan
Ik wil graag voetbaltrainer worden in de toekomst: NEE
Een voetbaltrainer moet niet ouder zijn dan 60 jaar: NEE
Na de wedstrijd lekker doorzakken in de kantine: JA
Ik ben op zaterdag al bezig met de wedstrijd voor zondag: wisselend, dus nee 
Maak jij je druk om wat anderen van je denken: NEE
Ben je gevoelig voor kritiek van supporters: NEE
Trainer kan me op elke plaats binnen het veld opstellen: JA
Open:
Als je een boodschap naar de hele wereld kon sturen, wat zou dat dan zijn: Probeer te genieten, je hebt maar een leventje  
Voor welke profvoetballer heb je veel bewondering: Messi
Voor welke amateurvoetballer heb je veel bewondering: Sjoerd van (s)lokven, de opa van het team.
Wie zie je nog als voornaamste concurrent voor de titel in de 3e klasse E: Wilhemina Boys en Dommelen
Wie zie je als voornaamste degradant(en) in de 3e klasse E: Helaas toch HoOgeloon, wat wel een heel gezellig team is. Daar zijn we bij ons kantine feest wel achtergekomen
Wie is volgens jou de beste speler uit jullie selectie: poeh... dat is een moeilijke, we hebben op dit moment echt een aantal goede jonge spelers. Toch moet ik kiezen voor 'good old' Sjoerd van Lokven
Welke speler van een andere vereniging zou je graag bij je club zien voetballen: Ik zou Lex van den Biggelaar (Emplina) toch graag nog terugzien bij ODC. In de jeugd altijd met hem gespeeld echt een geweldige voetballer.
Dat zeggen wij, wat zeg jij:
Wij zeggen: ODC is de meest constante ploeg in de 3e klasse E waarin de overige favorieten ‘onverwacht’ punten lagen liggen
Jij zegt: Tot nu toe klopt dat wel. We zijn redelijk constant en laten weinig punten liggen. Hopelijk kunnen we dat nog een paar wedstrijden volhouden.
Wij zeggen: ODC kan met deze ploeg ook een woordje meespreken in de tweede klasse
Jij zegt: Ik denk dat we zeker een ploeg hebben die mee kan in de 2e klasse. We hebben een jong team met veel potentie, dus er zit ook nog groei in voor de komende jaren.
Wij zeggen: Just van Wijk is ook de komende jaren te bewonderen in het shirt van ODC
Jij zegt: Dat is nog niet zeker. Ik speel inmiddels al bijna tien jaar in de selectie, dus ik ga de komende tijd eens kijken hoelang ik dit nog volhoud.
Wij zeggen: De club neemt ‘met pijn in het hart’ afscheid van trainer Piet Drijvers 
Jij zegt: “Pijn in het hart” is misschien wat overdreven, maar ik denk wel dat we Piet gaan missen. Het is een goede trainer die ons in zijn tijd bij de club door een lastigere periode heeft geholpen.
Wij zeggen: Nog vijf wedstrijden te gaan en dit tegen voornamelijk laagvliegers als Rood Wit V, Vessem, Unitas’59, Beerse Boys en concurrent Wilhelmina Boys. Dit kan toch niet meer mis gaan.  
Jij zegt: Niks is zeker in het voetbal. We staan er goed voor, maar we moeten gewoon scherp blijven en onze ongeslagen reeks voortzetten. Nog vijf finales.
Tot slot:
Amateurvoetbaleindhoven.nl:
Altijd leuk om gevolgd te worden door AmateurvoetbalEindhoven. Mooi platform dat het amateurvoetbal echt op de kaart zet en zorgt dat ook wij op dit niveau de aandacht krijgen
ODC Boxtel is een fantastische club omdat:
Dat het een echte familieclub is waar iedereen elkaar kent en voor elkaar klaarstaat. De gezelligheid en het teamgevoel staan hoog in het vaandel en je merkt dat we echt voor elkaar door het vuur gaan. Daarnaast is de derde helft hier minstens zo sterk als de eerste twee — en dat zegt ook wel genoeg
Wie zou jij graag willen zien in deze rubriek 'Profiel vd week':
De keeper van Hoogeloon Jesse Lamers, leuke vent met veel humor.

Respectvol taalgebruik en naamsvermelding

Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.

Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.

Jouw reactie?


Maarten Verheijden (MIBS)
17 april 13:09
Kampioenen!
Harry v Gallegen
17 april 11:37
ChatGPT merchant bij de helft van de antwoorden