Volharding pakt punt bij HVV, Marvilde haalt uit tegen Bergeijk, Beerse Boys kansloos tegen PSV

Volharding behaald knap gelijkspel bij HVV Helmond
Volharding heeft in de tweede klasse H op bezoek bij de gedoodverfde kampioen HVV uit Helmond een knap 1-1 gelijkspel behaald. De puntendeling was terecht. De eerste helft was voor de thuisclub, in de tweede helft was Volharding de betere ploeg.

Volharding begon in Helmond uitstekend aan de wedstrijd. Al na zeven minuten zette Teun Verberk de Vierlingsbeekse ploeg op 0-1. De aanvaller uit Maashees strafte een grote fout van HVV-verdediger Christiaan van Veen koelbloedig af. De defensie van de thuisploeg maakte sowieso een kwetsbare indruk. Het middenveld en de aanval daarentegen bulkt van de kwaliteit. Met vier oud-profs in de gelederen in de personen van Mart van de Gevel, Sander Vereijken, Jorzolino Falkenstein en de onlangs van Kozakken Boys overgekomen Jordy Thomassen is HVV weliswaar een vrij oud maar ook een heel ervaren elftal. Na de snelle openingstreffer had Volharding dan ook de handen vol aan de gastheren. Jordy Thomassen profiteerde vier minuten na de openingsgoal niet van een fout van Rens Peters. Wederom Thomassen zag zijn inzet gekeerd worden door Volharding-doelman Bono Barten. Zeven minuten voor rust kopte Tom Hertogs de bal namens HVV op de paal. Weer Thomassen schoot daarna rakelings naast. De druk op het Volharding-doel werd steeds groter en een doelpunt kon dan ook haast niet uitblijven. In de 42e minuut was het zover. Mart van de Gevel zorgde met een kopgoal voor de verdiende gelijkmaker: 1-1. Even later redde Bono Barten maar weer eens op een schot van de beste man aan HVV-kant Sander Vereijken. Hij ontpopte zich tot het ‘Dreh- und Angelpunkt’ bij de Helmonders zoals de Duitsers dat plegen te noemen.

Om onder de druk van HVV uit te komen liet Volharding-coach Anthony Lurling zijn ploeg na rust 4-4-2 spelen. Daarnaast kwam Rick Maassen in de ploeg voor Jordi Thijssen. De eerste twee kansen in de tweede helft waren desondanks nog voor HVV. Tom Hertogs dolde linksback Jens Biersteker, maar stuitte vervolgens op Bono Barten. Een halve omhaal van invaller Jamey Raas -uit een fraaie voorzet van andermaal Vereijken ging niet heel ver naast. Daarna had HVV nog altijd veel balbezit, maar de kansen waren voor de bezoekers uit Vierlingsbeek. Een kopbal van Rick Maassen werd van de lijn gehaald. Een knal van Jens Biersteker verdween via een HVV-verdediger over het doel. Ook Nino Janssen zag zijn kopstoot ternauwernood uit de doelmond gehaald worden. Na een klein uur spelen kwam routinier Bram Jacobs in het veld voor Jens Biersteker. De bijna 37-jarige Sambeekenaar viel prima in en bracht een hoop rust extra in de Volharding-ploeg.

Even na de invalbeurt van Jacobs moest Bono Barten nog wel een schot van Sander Vereijken onschadelijk maken, maar daarna was het alleen nog Volharding dat gevaar stichtte. Tim Martens teisterde de vuisten van HVV-keeper Devidson Janzen. Na een prachtig ondeugend buitenkantje van aanvoerder Vincent Buijssen kon Teun Verberk alleen op doel afgaan, maar Janzen kon wederom redding brengen. De grootste kans kreeg opnieuw Tim Martens vlak voor tijd. De snelle en behendige aanvaller kreeg vrije doorgang, maar hij schoot jammerlijk naast, wellicht geschrokken van de imposante gestalte die Devidson Janzen heet. Martens zal vannacht nog wel eens wakker liggen van deze enorme gemiste kans. Daardoor eindigde de wedstrijd uiteindelijk in 1-1. Een uitslag waar de Bekenaren vooraf ongetwijfeld voor getekend hadden, maar nu was toch lichte teleurstelling te zien bij de equipe van Anthony Lurling.

Beerse Boys bij lange na niet opgewassen tegen PSV/av
Ook de tweede wedstrijd van deze nieuwe competitie ging voor Beerse Boys verloren. PSV av was koploper na een ruime zege in de eerste wedstrijd en was ook in de tweede heer en meester. Beerse Boys kon een helft redelijk mee over en nam zelfs brutaal de leiding door een vroeg doelpunt van Ryan Kolsters. PSV raakte niet in paniek en na een half uur had het een voorsprong door doelpunten van Sander van Kersbergen en Niels Raaijmakers (penalty). Met twee snelle doelpunten na de pauze, Amir Al-Anany en Lucas Stinga scoorden, kregen de bezoekers Beerse Boys op de knieën; met deze ruime achterstand was wat extra arbeid moeilijk op te brengen. Bahadir Cem Bakirman en Kwint Erkelens maakten het half dozijn voor PSV av vol.

PSV begon overdonderend aan de wedstrijd en al in de 1e minuut moest de Beerse doelman Koen Drabbe zijn ploeg met een knappe redding voor een achterstand behoeden. Trainer Ben Hoek kon andermaal niet over zijn voltallige selectie beschikken en miste bij de aftrap 5 basisspelers. PSV bleef zoals verwacht de bovenliggende partij, maar Beerse Boys zocht ook naar aanvallende mogelijkheden. Met een dieptepass bereikte Jens Entrop Jannes Mulders in de 10e minuut en die stelde koppend Ryan Kolsters in staat om de score te openen: 1-0. Het antwoord van PSV liet niet lang op zicht wachten. Uit een aanval over rechts schoot Sander van Kersbergen via de binnenkant van de paal de gelijkmaker binnen in de 20e minuut. Tien minuten later ging een PSV-er in het Beerse strafschopgebied bij een duel neer en de bal ging op de stip. Niels Raaijmakers was vervolgens trefzeker: 1-2 in de 30e minuut. In de 35e minuut had zomaar de 1-3 kunnen vallen, maar Koen Drabbe tikte de bal, die richting de verre hoek was ingeschoten, weg. Beerse Boys zocht als het kon de aanval maar schoot als het erop aan kwam tekort. Jannes Mulders nam in de 38e minuut nog wel het doel van PSV onder vuur; doordat de bal half gekraakt werd kon doelman Jaden Norvell redding brengen.

De bal lag in de tweede helft te snel voor de derde keer in het Beerse doel om nog uitzicht op een goed resultaat te houden. Amir Al-Anany bracht in de 49e minuut de 1-3 stand op het scorebord. Ook de 1-4 viel daarna snel: Lucas Stinga scoorde in de 52e minuut. Nu was het vooral zaak om de score niet te ver op te laten lopen, zeker nadat de geblesseerde Jens Entrop en Jannes Mulders, die de 90 minuten nog niet mag volmaken, het veld in de 57e minuut hadden verlaten. In de 63e minuut maakte Bahadir Cem Bakirman er met een schuiver onder doelman Drabbe door er 1-5 van en in de 69e minuut strafte Kwint Erkelens Beers’ balverlies af door de eindstand op 1-6 te brengen. Met een kopbal van de bezoekers op de lat in de 83e minuut en een goede redding van Koen Drabbe in de 90e als belangrijkste feiten in de slotfase werd de, zeker in de tweede helft, eenzijdige wedstrijd zonder extra tijd afgefloten.

Marvilde maakt gehakt van Bergeijk
Vorige week speelde Marvilde een degelijke eerste wedstrijd van de competitie. Bij SDO’39 werd met 0-2 gewonnen. Vandaag kwam Bergeijk naar Veldhoven. Zij speelden vorige week gelijk tegen HMVV (2-2) maar dat was niet bepaald een sterke start na een seizoen waarin het tot het eind meestreed voor het kampioenschap. Vandaag startten de bezoekers sterk, maar na vijf minuten nam Marvilde dat helemaal over en bij de rust was de wedstrijd al lang en breed beslist. Uiteindelijk won Marvilde met cijfers waarvan niet verwacht werd dat die boven de vijfde klasse mogelijk waren.

Zoals gezegd begon Bergeijk fel aan de wedstrijd. De eerste vijf minuten kregen ze een aantal corners en schoten ze op doel. Eén van de corners werd met de hak op de paal getikt door Jesper van Hout. Hierna was het veldspel voor Marvilde en kon Bergeijk nog slechts sporadisch voor het doel van de thuisclub komen. In de 6e minuut was er een te kort terug gekopte bal in de verdediging van Bergeijk en Rik Janssens was net eerder bij deze bal dan doelman Jelle Tops. In de sliding tikte Rik de bal over de uitkomende doelman, 1-0. Tien minuten later kwam Rik Janssens weer alleen voor de doelman na een diepe bal van Twan Demin. Nu ging de lob net naast het doel. In de 30e minuut ging Max van Avezaath mee naar voren. Hij maakte een combinatie met Sander Megens en schoot toen vanaf 20 meter schitterend in de kruising, 2-0. Tien minuten voor de rust kwam Sem van Rhee aan de linkerkant alleen voor de doelman, maar deze wist de inzet te redden. In de 37e minuut gaf Jorg Vroomen een prima diepe bal vanaf de middenlijn naar rechts waar Twan Demin bij de achterlijn kwam en hard voor gaf. Rik Janssens tikte zijn tweede doelpunt binnen, 3-0. In de minuut hierna ging Karl Bierens hard op weg naar een tegendoelpunt. Hij was zelfs Nick Foederer al voorbij, maar kwam toen in zo’n moeilijke hoek dat scoren niet meer lukte. Vijf minuten voor de rust stond Sem van Rhee nog een keer alleen voor de doelman van Bergeijk, maar zijn lob was niet hoog genoeg en kon dus gepakt worden door Jelle Tops. Eén minuut later maakte Sem, in een vergelijkbare situatie, een betere keuze door de bal breed te leggen op Rik Janssens. Rik stond daarmee voor een bijna leeg doel en had geen moeite om zijn derde in het doel te tikken, 4-0. Dit leek de ruststand, maar hier dacht Luc Martens anders over. In de laatste minuut zag hij de doelman te ver voor zijn doel staan en vanaf 40 meter schoot hij Marvilde naar een 5-0 ruststand.

De tweede helft was nog nauwelijks begonnen toen het alweer raak was. In de 47e minuut gaf Stan Janssen diep op Sem van Rhee. Sem was net eerder bij de bal dan de laatste verdediger. Hij omspeelde de doelman en schoot de 6-0 in het lege doel. Vanaf de aftrap onderschepte Sander Megens de bal in de opbouw en alleen voor de doelman maakte hij geen fout, 7-0. Tien minuten later werd Sem van Rhee neergelegd in het strafschopgebied en kon Sander Megens de toegekende strafschop inschieten. Vorige week bij SDO mistte hij nog, maar nu werd het feilloos 8-0. De wedstrijd was uiteraard al lang beslist en Bergeijk kreeg zeker nog grote kansen. De grootste was voor Tigo Rutten die in de 70e minuut alleen op Nick Foederer afging, maar Nick redde met de voeten. Nick moest daarnaast meermaals met de handen redden op schoten van afstand. In de 81e minuut  gaf Yurjen de Jongh dan nog een mooie steekbal op Ruben Dillen (beide terug na een (lange) blessure). Vanaf links kwam Ruben naar binnen en schoot de 9-0 in de lange hoek. Ruben had in de blessuretijd ook nog voor de dubbele cijfers kunnen zorgen, maar zijn inzet kwam op de lat.

De start van de competitie is perfect voor Marvilde. Twee overwinningen en nog geen doelpunt tegen, maar wel zelf al veel gescoord. De koppositie is daarmee ook in handen. Volgende week is Casteren de volgende tegenstander. Twee seizoenen geleden in de vijfde klasse was dit een zeer lastige wedstrijd die toentertijd in 2-2 eindigde.

Opstelling Marvilde
Nick Foederer, Luc Martens, Max van Avezaath, Vincent Bartholomeus (56. Jens Kantelberg), Len Wijnands (56. Michael Creemers), Stan Janssen, Jorg Vroomen (56. Yurjen de Jongh), Twan Demin (65. Ruben Dillen), Sem van Rhee (65. Sem van Asperdt), Sander Megens, Rik Janssens

Respectvol taalgebruik en naamsvermelding

Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.

Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.

Jouw reactie?