Someren - Best Vooruit: 2-2

Someren knokt zich terug naar verdiend gelijkspel tegen Best Vooruit
SV Someren heeft op eigen veld een punt overgehouden aan het duel met Best Vooruit. In een wedstrijd tussen twee ploegen die dicht bij elkaar staan op de ranglijst, keken de blauwwitten bij rust tegen een 0-1 achterstand aan. Na een moeizame eerste helft toonde Someren na de pauze meer initiatief en karakter. Een benutte strafschop van Tuur van Wetten en een late treffer van invaller Tom Peters zorgden uiteindelijk voor een 2-2 eindstand.

Best Vooruit begon fel aan de wedstrijd en zette Someren vanaf de eerste minuut onder druk. Al in de tweede minuut ontstond er een hachelijk moment in het strafschopgebied van Someren. Kevin van der Voort kwam in botsing met een tegenstander maar de scheidsrechter zag er geen strafschop in. Meteen daarna moest doelman Tom Alaerds direct aan de bak. Een vrije trap van Best Vooruit, op een meter of twintig van het doel, leek bij de paal binnen te vallen maar Alaerds stond op zijn post en pakte de bal uitstekend. Na tien minuten liet Someren voor het eerst een fraaie aanval zien. Via een snelle combinatie over de rechterkant werd Wout Corstens in stelling gebracht, een vermeende overtreding bleef onbestraft. Ook een vrije trap van Max Sonnemans zorgde even later voor gevaar. De bal viel in het strafschopgebied, maar Nick de Louw kwam net tekort om goed af te ronden. Best Vooruit bleef ondertussen dreigend. Someren had moeite om onder de druk uit te voetballen en moest veel achteruit.

Na ongeveer twintig minuten liep de irritatie op. Een vermeend natrappende beweging van een speler van Best Vooruit bleef ongestraft maar een stevige overtreding op Luc Bouwmans leverde de aanvoerder van Best Vooruit even later een gele kaart op. Someren bleef het lastig houden en moest steeds vaker de lange bal hanteren. In de dertigste minuut viel dan ook de openingstreffer. Een strakke voorzet werd bij de tweede paal door een speler van Best Vooruit binnengelopen: 0-1. Someren probeerde voor rust nog iets terug te doen. Wout Corstens kwam na een goede actie over rechts tot een voorzet, maar niemand kon de bal binnenwerken. Een vrije trap van Max Sonnemans leverde vervolgens een kopbal van Nick de Louw op, die via een verdediger over de achterlijn verdween. Uit de daaropvolgende hoekschop ontstond nog een mogelijkheid voor Tuur van Wetten, maar ook zijn inzet werd geblokt. Met een 0-1 achterstand zochten beide ploegen de kleedkamers op.

Na rust kwam er een ander Someren uit de kleedkamer. De blauwwitten speelden met meer overtuiging, zochten vaker de aanval en wisten Best Vooruit steeds vaker verder terug te dringen. Het bleef oppassen voor de snelle omschakeling van de bezoekers. Rond het uur bracht Someren met twee wissels nieuwe energie in de ploeg. Joep Wijnen en Koen de Louw kwamen in het veld voor Teun Martens en Max Eggens. Invaller Koen de de Louw was direct gevaarlijk. Nauwelijks binnen de lijnen kopte hij een hoekschop richting doel, maar een verdediger wist de bal nog net over te werken. Someren  bleef aandringen. Een vrije trap op een meter of zeventien van het doel bood een mooie kans op de gelijkmaker, maar de inzet strandde in de muur. Ook Nick de Louw kreeg nog een mogelijkheid, maar kon de bal met zijn rug naar het doel niet voldoende controleren.
Juist op het moment dat Someren goed in de wedstrijd zat, sloeg Best Vooruit opnieuw toe. Na balverlies in de Somerense verdediging kwam de bal voor de voeten van de spits van Best Vooruit. Hij werd niet aangepakt en schoot de bal onhoudbaar binnen: 0-2.

Een flinke domper voor Someren, maar de ploeg gaf zich niet gewonnen. In de 68e minuut zette Wout Corstens een fraaie slalom in en werd hij binnen het strafschopgebied onderuitgehaald. De scheidsrechter wees resoluut naar de stip. Na het nodige protest van Best Vooruit kon de strafschop uiteindelijk worden genomen. Tuur van Wetten bleef rustig en schoot de bal overtuigend binnen: 1-2. Daarmee was de wedstrijd weer helemaal open. Someren ging op zoek naar de gelijkmaker en Best Vooruit moest steeds verder terug. Een vrije trap werd gevaarlijk voor het doel gebracht, maar een Somerense kopbal miste de juiste richting. Aan de andere kant bleef Best Vooruit gevaarlijk in de omschakeling. Een voorzet vloog voorlangs en hield de spanning erin.

Met nog een kwartier op de klok kon het duel werkelijk alle kanten op. Someren voerde de druk op. Koen de Louw zorgde met een goede actie over links voor gevaar en ook Joep Wijnen kreeg een mogelijkheid bij de tweede paal, maar de verdediging van Best Vooruit wist ternauwernood een hoekschop af te dwingen.

De tijd begon te dringen voor Someren. In minuut 82 werd Luc Bouwmans vervangen door Tom Peeters. Invaller Tom Peters stond meteen op de juiste plek in de 16 meter en kon een voorzet vanaf links prachtig binnen schieten. 2-2! Een uitstekende wissel en een heerlijk moment voor de thuisploeg! In de extra tijd ging Someren zelfs nog op zoek naar meer en de wedstrijd golfde op -en neer.. Max Sonnemans slingerde een vrije trap het strafschopgebied in en Koen de Louw kreeg nog een mogelijkheid. Zijn bekeken schot met rechts scheerde rakelings langs de kruising. In de spannende extra tijd werd niet meer gescoord en zo eindigde een enerverend duel in 2-2. Best Vooruit was voor rust de betere ploeg, maar Someren liet na de pauze zien over voldoende veerkracht te beschikken. Gezien het wedstrijdbeeld over negentig minuten een uitslag waar beide ploegen mee verder kunnen.

Respectvol taalgebruik en naamsvermelding

Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.

Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.

Jouw reactie?


toeschouwer
01 november 20:08
Bij die ‘botsing’ in de 2e minuut werd de Best Vooruit speler gewoon van achter neergelegd: zuivere penalty die de scheidsrechter gewoon niet durft te geven ‘al in de 2e minuut’.