Jack de Kroon keert na drie jaar afwezigheid terug als scheidsrechter in het amateurvoetbal. De Kroon stopte in 2018 wegens een enkelblessure en daarnaast had hij het wel even gehad met het fluiten van wedstrijden. Na een periode van 42 jaar op de voetbalvelden te hebben gestaan, verbaasde De Kroon het voetbalwereldje wel. In zijn interview met AVE over zijn afscheid, stroomde de reacties binnen hoe jammer men het vond dat hij stopte.
Anno 2022 komt de 62-jarige Eindhovenaar terug op deze beslissing. Na een goed gesprek met de KNVB gaat het scheidsrechters-outfit weer uit de kast en gaat de Kroon zijn passie weer uitoefenen bij amateurwedstrijden. “ Er zaten wat pijnpuntjes die we besproken hebben. Ik was wat te eigenwijs om destijds het gesprek aan te gaan en dat is er nu, na lange tijd, toch van gekomen. Maar dat ter zijde, we hebben alle probleempjes die er waren goed uitgesproken en ik heb er een goed gevoel aan overgehouden.”
Naast dat de Kroon gezien wordt als een loyale en vooral meelevende scheidsrechter heeft hij zich ook ingezet om jonge, talentvolle scheidsrechters te begeleiden. Zijn ervaring in het fluiten van wedstijden in de top van het amateurvoetbal wil hij graag overbrengen aan de jonge leidsmannen.” Dat heb ik een aantal jaren gedaan en ben er nu mee gestopt omdat ik toch liever op het veld wil staan. Ik voel me nog te fit om nu al definitief te stoppen. Eenieder mag me noemen wat ze willen maar het gaat om mijn passie die ik de afgelopen periode enorm heb gemist. In deze tussenperiode heb ik nog wel een aantal oefenwedstrijden gefloten. De waardering die ik na afloop kreeg voelde als vanouds, maar het gevoel van officiële wedstrijden fluiten miste ik. Vandaar dat ik heb besloten om terug te keren. Komende zondag wacht mijn eerste wedstrijd in competitieverband. Welke wedstrijd het wordt en op welk niveau is nog niet bekend, maar dat maakt me niet zo veel uit. Ik kijk uit naar me rentree als scheidsrechter.”
NiveauGezien zijn leeftijd gaat De Kroon wedstrijden fluiten op 3e en 4e klassenniveau. Een niveau die hij met zijn gesteldheid nog makkelijk aan kan. “We gaan zien welk niveau het uiteindelijk gaat worden. Ik heb daar met Ludy Schoemakers van de KNVB afspraken over gemaakt en we gaan kijken hoe de komende wedstrijden gaan verlopen.”
Toekomst
De KNVB is naarstig op zoek naar nieuwe jonge scheidsrechters in het amateurvoetbal. De werving hiervan verloopt moeizaam waardoor er vaak wat oudere scheidsrechters ‘met fysieke ongemakken’ worden ingezet voor wedstrijden op 3e, 4e en 5e klasseniveau. Daarnaast zijn er bijna geen officiële KNVB scheidsrechters meer die tweede elftallen fluiten, waardoor een clubscheidsrechter een wedstrijd moet leiden. De toekomst ziet er niet zo best uit, een vinger gaat uit naar de KNVB. “Ik ben het daar niet mee eens. Er is veel veranderd zo ook bij de jeugd, die willen wel eens een keer fluiten, maar ze hebben veel andere zaken aan hun hoofd, waardoor ze te gemakkelijk afhaken. De KNVB erkent dit probleem en is druk doende om jonge scheidsrechters te werven. Er zijn al veel jonge scheidsrechters te bewonderen bij amateurwedstrijden, maar nog te weinig, en dat is zo jammer voor deze mooie hobby.”
De KNVB heeft met open armen Jack de Kroon weer in het scheidsrechtersgilde opgenomen en de bond hoopt dat hij het nog een aantal jaren volhoudt.” Ik ben blij dat ik geluisterd heb naar iemand van de KNVB, die het goed met me voor heeft. Ik wil dan ook Ludy Schoenmakers bedanken voor het gesprek, we hebben beide onze standpunten uiteen gezet. Ik ga weer met frisse zin het veld op en met veel plezier weer mijn wedstrijden fluiten.”
Jouw reactie?
Budel supporters
Bladella
Wouter Engelkes
Fried Lambrechts
Bladella fan
Marco van den Braken
Martin Swinkels
Jeroen Vermaas
Gerard v Leerdam
Mario van Dinter
Daniel Walter
Toon Ras
Joep van der Heiden
Erik van rooij
William Hoeymans
Noud van Buul
Monhim de Vries
Henry van Adrichem
Els Leijssen van Genechten
Peer Kamsma
Eric Sanders
Jeroen van Gils
Nico Rensen
Nico
Willievanderheijden
Piettie
Marij Methorst
Mart Schriks
Johan van Gestel
Frans Horijon
Freddy Bosch