Oirchot Vooruit - NWC: 2-0

Op een druk bezocht sportpark moorland werd de laatste thuiswedstrijd van Oirschot-vooruit gespeeld tegen NWC uit Asten.

In de zevende minuut kreeg Oirschot-vooruit een corner . De bal werd op de lat gekopt maar de oplettende Daan Hagemeier kopte de bal alsnog binnen. (1-0)

Het was een rommelige wedstrijd waarin Oirschot het beste van het spel had. Weinig echte mogelijkheden voor beide teams. Tim Neggers schoot net voorlangs en Mike van Kampen kopte net over uit een corner. Ook Job van Gestel kreeg nog een kopbal over het doel. NWC stelde er alleen een schot naast het doel tegenover. NWC had wel pech want al na een half uur hadden ze al 2 wissels nodig ondanks dat het een sportieve wedstrijd was.
In de 36e minuut kwam Max van de Wal op links goed door en uit de voorzet tikte Bram van Straten de bal binnen. (2-0) In de allerlaatste seconde werd Joris Swaanen nog vrij gezet voor de 3- 0 maar hij schoot de bal hard over.

In de rust werd Kees de Bresser in het veld gebracht voor Hessel Kemps. Het spelbeeld veranderde niet veel. Oirschot-vooruit controleerde het spel en NWC kon geen mogelijkheden creëren. Het was Joris Swaanen die met een mooie voorzet Daan Hagemeier nog bediende maar het bleef 2-0.
NWC kwam niet verder dan enkele schoten die door Gijs van de Wiel keurig werden verwerkt. 10 minuten voor het einde kwam Lars Versteden het veld in voor de afscheid nemende Koos Gloudemans. Koos heeft 14 jaar in het eerste elftal gespeeld met 314 wedstrijden en kreeg een mooi applaus. Een fantastische groenwitter die nog een paar jaar in een lager elftal mee gaat draaien.

De wedstrijd werd na 90 minuten afgefloten door een soms warrig fluitende scheidsrechter. Mede door de resultaten op de andere velden blijft Oirschot-vooruit kans maken op de nacompetitie.

NWC nog niet uit de zorgen na verlies in Oirschot (verslag NWC)
Oirschot – De tweede klasse D blijft tot de laatste snik spannend. Zowel bovenin als onderin zullen op Pinkstermaandag de beslissingen vallen. NWC is nog niet zeker van directe handhaving na een 2-0 nederlaag op bezoek bij Oirschot Vooruit.

NWC speelde lange tijd een verloren wedstrijd op sportpark Jumbo Moorland, maar omdat Brabantia een 2-1 voorsprong koesterde tegen Sparta’25 – nu de achtervolger van NWC – leek het met een sisser af te lopen. Echter pakten de Beek en Donkenaren toch nog een puntje in Eindhoven en is het verschil tussen nummer tien NWC en nummer elf Sparta drie punten. De oranjehemden spelen zondag thuis tegen Geldrop – dat zelfs nog een kans heeft op de titel – en de Spartanen ontvangen Handel, de huidige nummer één die het kampioenschap zondag dus kan veroveren.

In Oirschot begon NWC zwak. In de zevende minuut werd een hoekschop op de lat gekopt, waarna de rebound een koud kunstje werd voor Daan Hagemeier: 1-0. Even later miste Tim Neggers een schietkans namens de thuisploeg. Naast de beroerde start werd NWC vanmiddag ook nog eens geplaagd met blessureleed, want zowel captain Martijn Henst als rechtsback Menno Janssen moesten zich nog voor rust laten vervangen. In minuut 36 verdubbelde Oirschot Vooruit de score via Bram van Straten (2-0) en op slag van rust miste aanvoerder Joris Swaanen nog een grote kans op 3-0. NWC maakte een tamme indruk, zowel in aanvallend als verdedigend opzicht en leek niet over het zelfvertrouwen te beschikken om het duel om te kunnen draaien.

Snel na rust ontsnapte NWC toen Neggers in het zestienmetergebied werd neergetikt door Sander van den Eijnde en arbiter Ploegstra liet doorspelen. Namens de Astenaren kwam het gevaar van Mees Janssen, wiens uithaal in de korte hoek werd gepakt door keeper Gijs van der Wiel. Oirschot Vooruit kon rustig achterover leunen en NWC laten komen. Het elftal van coach Peter Verstappen toonde wel iets meer dreiging, maar veel te weinig om de evenmin overtuigende groenwitten écht aan het wankelen te brengen. Het werd daardoor een gezapige tweede helft waarin weinig opwindends viel te beleven. Oirschot Vooruit mocht zijn grensrechter nog wel danken toen hij volledig ten onrechte het vlagsignaal gaf toen Mees Janssen uit de rug van zijn directe tegenstander ontsnapte en vervolgens zelfs doeltreffend afrondde en het geluk had dat de leidsman uit Born daarin meeging. Veel gevaarlijker werden de gasten niet meer en dus bleef het bij 2-0, waardoor de formatie uit Oirschot nog zicht houdt op de derde periode en NWC dus nog niet uit de zorgen is. Op Pinkstermaandag zal het alsnog moeten gebeuren, thuis tegen Geldrop. Spanning volop dus nog in deze competitie. 

Opstelling NWC: Koen van Dijck, Menno Janssen (32’ Mees Barmentlo), Ruud Leenen, Martijn Henst (15’ Rick Vorstenbosch), Sander van den Eijnde, Daan van Gansewinkel, Douwe Hurkmans, Mark Bosch, Robin Rijnders (46’ Anass Zougagh), Tim van Dijk (70’ Jaden van der Lee) en Mees Janssen.

Respectvol taalgebruik en naamsvermelding

Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.

Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.

Jouw reactie?