NWC wint moeizaam maar verdiend van SBC
Asten – Na drie gelijke spelen wist NWC vanmiddag weer eens te winnen. Op eigen sportpark waren de oranjehemden te sterk voor een zwak SBC: 2-1. Een belangrijke en ook terechte zege, die echter wel met de nodige moeite tot stand kwam. Douwe Hurkmans was bij beide treffers betrokken en mag zich nu clubtopscorer van NWC noemen.
De voorsprong van NWC op de eerste play-offplaats is nu gestegen tot zeven punten, waardoor de Astenaren met een gerust gevoel carnaval kunnen gaan vieren. Bovendien is de achterstand op de middenmoot en zelfs de subtop nog maar klein.
De eerste twee kansen waren dan ook voor NWC. Uit een corner van Daan van Gansewinkel kopte Anass Zougagh op de jonge SBC-keeper Willem Hendriks en ook in de rebound kreeg NWC de bal er niet in. Even later kopte de vrijstaande Douwe Hurkmans over uit een indraaiende voorzet van Sidi Kourouma. Toch was de grootste kans voor de nummer dertien in klasse 2D, maar NWC-doelman Koen van Dijck had van dichtbij een geweldige reflex in huis om Daan Loomans van een kopgoal af te houden. Uit de hoekschop die daarop volgde was het echter alsnog raak, toen Sander Egmond in vogelvrije positie binnen kon schieten: 0-1. NWC bleef echter het gevaarlijkst en was snel dicht bij de gelijkmaker, al raakte Zougagh uit een hoekschop de paal.
In minuut 34 kon NWC wel juichen. Hurkmans reageerde alert in de rebound en zorgde voor de 1-1. Op slag van rust had de thuisclub eigenlijk ook op 2-1 moeten komen na uitstekend voorbereidend werk van Zougagh. Hij lanceerde Mees Janssen, die oog in oog met Hendriks ver over knalde. NWC was dreigender, maar de echte overtuiging ontbrak een beetje.
Na rust drong het elftal van John van Gansewinkel – hoofdcoach Peter Verstappen ontbrak wegens ziekte – meer en meer aan en NWC was voortdurend de dominerende partij. Een pover SBC kwam eigenlijk nauwelijks meer voorbij de middellijn. Buiten een kansje voor Zougagh bleven echt grote kansen nog wel uit, totdat de Son en Breugelse captain Joep van der Heijden zijn tegenstander Hurkmans neerlegde in het strafschopgebied. Arbiter Van der Heyden wees naar de stip en met die buitenkans wist Damon Claessens wel raad. Hij benutte de strafschop en zette zijn team op 2-1. NWC bleef sterker, maar bestookte het SBC-doel te weinig. Alleen een uithaal van Mees Janssen, die werd weggestompt door Hendriks, was in deze fase noemenswaardig. Omdat NWC vergat de wedstrijd te beslissen en de scheidsrechter uit Alblasserdam zes minuten extra tijd bijtelde, werd het toch nog onnodig spannend op sportpark ’t Root. SBC voerde de druk op en leek zelfs op 2-2 te komen, al keurde de leidsman een kopdoelpunt van Van der Heijden wegens buitenspel af. Aan de overkant ging een poging van NWC-invaller Mees Barmentlo vervolgens nog net naast. Het lukte NWC stand te houden en de benauwde driepunter over de streep te trekken. Een belangrijk resultaat voor de Astense formatie, die pas op 1 maart weer in actie komt. Dan is RPC in Eindhoven de opponent en kan NWC proberen zich steviger in de middenmoot te nestelen.
Opstelling NWC
Koen van Dijck, Damon Claessens, Rick Vorstenbosch, Martijn Henst, Sander van den Eijnde, Daan van Gansewinkel (71’ Mark Bosch), Douwe Hurkmans, Timo Janssen, Sidi Kourouma, Anass Zougagh (79’ Mees Barmentlo) en Mees Janssen.
Respectvol taalgebruik en naamsvermelding
Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.
Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.
Jouw reactie?