Naast Eindhoven doen ook de steden Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Groningen mee aan het project.
Volgens de KNVB worden er met bijna 1 miljoen actieve voetballers per seizoen zo'n 800.000 wedstrijden in het amateurvoetbal gespeeld. Maar door ruimtegebrek zijn er wachtlijsten en kunnen teams niet altijd op een voor hen gewenst moment spelen, dat meldt Omroep Brabant op haar website.
Uitbreiding sportcomplexen
Door wedstrijden beter te spreiden en zo de veldcapaciteit beter te benutten, moet dit worden opgelost. Ook wordt gekeken naar mogelijke uitbreiding van sportcomplexen. "Door samen te werken met gemeenten en verenigingen kunnen we eerder knelpunten signaleren en oplossen", zegt Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal van de KNVB. "Ons doel is helder: niemand blijft aan de zijlijn staan en iedereen die wil voetballen, moet kunnen voetballen."
De KNVB wil verenigingen ondersteunen door in kaart te brengen waar extra ruimte nodig is en nieuwe locaties te onderzoeken, zodat verenigingen zich kunnen richten op hun kern: het organiseren van voetbal.
Amateurs onder druk in Eindhoven
Het amateurvoetbal in Eindhoven staat al langer onder druk. De vijftien voetbalverenigingen in Eindhoven maakten zich eerder dit jaar grote zorgen over de toekomst van de sport. Door de snelle groei van de stad zijn er te weinig voetbalvelden en staan inmiddels ruim 1500 kinderen op de wachtlijst.
In een brief riepen de clubs de gemeente op om snel en structureel te investeren. Zo vragen zij om investeringen in voetbal als onderdeel van het stedelijk investeringsprogramma voor de periode 2026 tot 2030. Ook willen de clubs extra geld voor renovatie, uitbreiding en verduurzaming van sportparken, passend bij de bevolkingsgroei.
Respectvol taalgebruik en naamsvermelding
Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.
Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.
Jouw reactie?
Fatih