De in Tilburg geboren Jeremy Raaijmakers is momenteel pas 22 jaar maar heeft op voetbalgebied al het een en ander meegemaakt.
Het talentje uit de jeugdopleiding van het Beek en Donkse Sparta’25 mocht zijn eerste minuten in het vaandelteam al op 16-jarige leeftijd maken, werd vervolgens twee jaar later kampioen en maakte anderhalf jaar later de overstap naar buurman en derdedivisionist Gemert. De toekomst zag er rooskleurig uit. Toch kwam er een kink in de kabel, verloor hij even de liefde voor het voetbal en speelt hij momenteel bij vierdeklasser ELI uit Lieshout.
(Door Peter Bussers) De familie Raaijmakers is helemaal bezeten van voetbal, zo was vader Corné vroeger al verdienstelijk jeugdspeler bij Willem II en heeft hij het talent en de liefde voor het voetbal later overgedragen aan zoon Xavi en zoon Jeremy. Voetbal was alles wat de klok sloeg en het was dan ook niet verwonderlijk dat Jeremy altijd met de bal bezig was. Dag in, dag uit.
Na de scheiding van zijn ouders verhuisde Jeremy met zijn moeder naar Beek en Donk waar hij reeds op vijfjarige leeftijd werd aangemeld bij de plaatselijke voetbalvereniging Sparta’25. Hij genoot met volle teugen en was het liefst op de voetbalclub. Zelfs ook als hij niet hoefde te trainen liep hij daar vaak rond in zijn voetbalkloffie met een bal. Was het sportpark gesloten dan zocht hij wel een ander plekje op; ‘achter op de plaats’ of op een speelveldje of bij zijn vader, die later ook naar Beek en Donk zou verhuizen, in de wijk De Reeshof in Tilburg.
Selectie regioteam en internationaal toernooi
Niet alleen het voetbal zit in de familie maar ook het fanatisme. Jeremy was altijd bezig met zich te verbeteren, vooral op technisch vlak. En met succes. Na de F5, F1 en de E4 was hij steevast te vinden in het hoogste team van elke leeftijdscategorie. Jeremy maakte overigens deel uit van een zeer goede lichting, een lichting waar ook huidig eerste elftalspeler Rick van Heijnsbergen in zat.
Ze beleefden succesvolle jaren met de D, C en B1. Vooral het eerste seizoen in de B1 was een memorabele voor de inmiddels 22-jarige aanvaller. Jeremy: ”Ja, we hadden echt een hele goede lichting. In dat eerste jaar in de B1, waar Robbert van Lankveld onze trainer was, werden we kampioen en scoorden we maar liefst 105 doelpunten. Samen met een paar teamgenoten waren wij toen verantwoordelijk voor ongeveer 40 tot 50 doelpunten.” Mede daardoor speelde Jeremy zich toen al in de picture bij de toenmalige coach van Sparta’25 Willem Aarts en mocht hij tevens zijn wedstrijdjes spelen bij het regioteam. En dat laatste roept ook weer mooie herinneringen op bij Jeremy.
Het regioteam, bestaande uit talenten uit de regio Eindhoven/Helmond, nam destijds deel aan het groot internationaal Schäfer Notarissen toernooi in Nuenen. Bekende voetballers zoals een Julian Draxler (Schalke, Wolfsburg, PSG, Benfica), Mauro Jr (PSV, Heracles), Charly Musonda (Real Betis, Chelsea, Celtic, Vitesse en Levante) en Wout Faes (Anderlecht, Heerenveen en Leicester City) waren reeds te bewonderen op dat toernooi en nu mocht dus ook Jeremy daar zijn opwachting maken. “Het was een onvergetelijke ervaring voor mij en ontzettend gaaf! Het heeft mijn kijk op voetbal toentertijd ook zo verbreed en ik heb toen ook veel mogen leren van het spelen tegen clubs zoals; FC Groningen, AA Gent, Desportivo Brasil, Club Brugge en FC Eindhoven. In de andere poule namen toen AZ (met Jay Gorter en Peer Koopmeiners) Racing Genk, Anderlecht, Fortuna Düsseldorf en ADO Den Haag deel. Kei gaaf toch om mee te maken!”
Op 16-jarige leeftijd debuteren in hoofdmacht
Het kampioenschap en de deelnames aan het Schäfer Notarissen toernooi waren het begin van een prachtige periode voor de talentvolle aanvaller. Op reeds 16-jarige leeftijd nam trainer Aarts hem al bij de selectie wat natuurlijk een prachtig iets was voor Jeremy. ”Ja, dat was het zeker en ik vond het ook echt ‘kei’ spannend maar ik wist dat dit, ondanks dat ik pas 16 was, de juiste keuze was voor mijn ontwikkeling. Ik heb er ook nooit spijt van gehad en ben alleen maar beter en volwassener gaan spelen.”
Hieronder een drietal video's van Jeremy waarin hij op schitterende wijze scoort voor Gemert en Sparta'25.
(Video 1: Doelpunt Gemert) volledig scherm ![]() |
(Video 2: Doelpunt Sparta '25) volledig scherm ![]() |
(Video 3: Doelpunt Sparta'25) Volledig scherm ![]() |
Het eerste elftal van Sparta’25 kwam na een degradatie in het voorgaande jaar uit in de 3e Klasse Zuid I. De Beek en Donkenaren draaiden een zeer wisselvallig seizoen en kwamen uiteindelijk niet verder dan een 6e plaats. Jeremy, die dus al meetrainde met de selectie en waarvan zijn coach Robbert van Lankveld ook deel van uit maakte, mocht in het thuisduel op 19 maart 2017 tegen EMK (2-0) zijn debuut maken. Een kleine twee maanden later, in het voorlaatste duel van het jaar, maakte Jeremy zijn basisdebuut in het uitduel tegen SBC. Het werd een debuut om nooit meer te vergeten, in zowel positieve als in negatieve zin. Sparta’25 kwam met 1-0 achter tegen de latere degradant maar wist na een half uur spelen op gelijke hoogte te komen door...jawel Jeremy Raaijmakers!!! Nog voor rust werd het ook 1-2 en 1-3 maar in de tweede helft ging het totaal mis en gingen de Beek en Donkenaren alsnog onderuit.
Stage bij NEC
De tweebenige Jeremy had zich dus laten gelden en stond in het daaropvolgende seizoen vanaf wedstrijddag één in de basisformatie. En ook in zijn tweede opeenvolgende wedstrijd was Jeremy productief. Deze keer was de toen 16-jarige verantwoordelijk voor de 0-2 in het uitduel tegen Nijnsel. Jeremy deed het uitstekend, was een constante dreiging en maakte indruk. En niet alleen in Beek en Donk. ”Klopt, in onze derde wedstrijd moesten wij op bezoek bij Vianen Vooruit waar we 0-0 gelijk speelden. Ondanks dat was de assistent-coach van Vianen, die ook actief was bij de NEC-jeugd, enthousiast over mij. Ik kon het haast niet geloven dat NEC op een gegeven moment contact met mij opnam. Ik was zo trots, zo blij!” Jeremy speelde twee wedstrijden bij NEC en nam deel aan drie trainingen. ”De eerste wedstrijd verliep heel erg goed en wist ik gelukkig ook op een dusdanige manier op te vallen dat ik werd uitgenodigd voor twee trainingen met NEC O17. Ik was enorm onder de indruk en had eerlijk gezegd aanvankelijk moeite om mee te komen. De spelsnelheid lag zo verschrikkelijk hoog, maar na wat aanwijzigingen van de trainers en spelers ging het gelukkig was beter.”
Jeremy mocht nog een training en een wedstrijd meedoen maar kon uiteindelijk niet genoeg overtuigen waardoor het avontuur afliep. Een teleurstelling. ”Natuurlijk vond ik het jammer maar kon ik er wel goed mee leven. Deze ervaring nemen ze mij nooit meer af. Daarbij had ik het enorm goed naar mijn zin bij Sparta en was ik net met mijn MBO-opleiding begonnen in Eindhoven.”
Hectiek in het eerste seizoen, kampioenschap in het tweede seizoen
Jeremy begon zoals eerder aangegeven bij Sparta’25 dus in de basis en kon daar ook lange tijd op rekenen. Tegen het einde van de competitie werd het allemaal wat wisselvalliger bij Jeremy en moest hij genoegen nemen met invalbeurten. Hij maakte in zijn eerste seizoen in alle 26 wedstrijden wel speelminuten, was uiteindelijk achtmaal trefzeker en was goed voor een aantal assists. Super mooi natuurlijk maar toch was er een behoorlijke smet op zijn eerste seizoen.
Sparta’25 was namelijk titelkandidaat en was met nog één duel te gaan ook de nummer één op de ranglijst. Bij winst in Handel was men dus logischerwijs de kampioen maar ook bij een gelijkspel of bij een nederlaag zou de titel nog voor de Beek en Donkenaren kunnen zijn. Men was dan wel afhankelijk van de uitslagen bij de concurrenten. Het werd uiteindelijk een gitzwarte dag voor Jeremy (die dat duel mocht invallen) en zijn teamgenoten. Sparta’25 ging met 2-1 onderuit, maar ondanks dat leek het toch nog allemaal goed te komen doordat ook de concurrenten Olympia’18 en Volkel niet tot winst wisten te komen. Ook de toenmalige nummer twee Vianen Vooruit leek gelijk te gaan spelen, maar toen sloeg het noodlot toe in de allerlaatste seconde. Vianen kreeg in haar duel een strafschop toegekend, wist deze te benutten en liet Sparta’25 met lege handen achter.
Het jaar daarop, onder leiding van coach Patrick Methorst kwam alles toch nog goed. De bloedfanatieke Jeremy Raaijmakers speelde een ijzersterk seizoen en was een plaag voor elke verdediging. Jeremy, die altijd zijn eigen voorbereiding heeft op een wedstrijd door o.a. vlak voor de wedstrijd nog te oefenen op vrije trappen en vervolgens als laatste het kleedlokaal op te zoeken, was goed voor tien doelpunten en tal van assists. Een opvallend detail was dat alle vrije trappen en strafschoppen werden opgeëist door de toen 18-jarige Raaijmakers. Sparta’25 pakte met overtuiging de titel in de 3e Klasse en Jeremy werd genomineerd voor de titel ‘Speler van het Jaar’.
Een nieuw avontuur bij VV Gemert
In het seizoen 2019-2020 keerde Sparta’25 na drie jaar afwezigheid terug in de 2e Klasse. Het team van de gedreven en gepassioneerde coach Patrick Methorst deed het uitstekend en ook Jeremy pakte dat seizoen zijn doelpuntjes weer mee. De competitie kon vanwege de corona weliswaar niet worden afgemaakt maar in de zeventien gespeelde wedstrijden wist Jeremy Raaijmakers zevenmaal het net te vinden. En dat Jeremy tot veel in staat is bleek wel in het gewonnen uitduel tegen De Valk. De jonge aanvaller wist toen vanaf eigen helft doel te treffen.
Het talent van de toen 19-jarige Raaijmakers bleef niet onopgemerkt. Derde divisionist Gemert benaderde de aanvaller voor een overgang en werd de keuze snel gemaakt. Jeremy: ”Ik had prachtige jaren meegemaakt bij Sparta’25 met o.a dus een kampioenschap en een nominatie voor Speler van het Jaar. Maar als je de kans krijgt bij een ploeg dat in de 3e Divisie uitkomt en ook nog eens lekker in de buurt is, dan is de keuze inderdaad niet moeilijk.” Jeremy startte uitstekend en deed eigenlijk hetzelfde wat hij bij Sparta’25 ook wist te presteren; scoren in het eerste duel. In het oefenduel thuis tegen Helmond Sport mocht hij in de 70e minuut invallen. Enkele minuten later was de youngster al dichtbij de 1-1 maar schoot hij over. Twee minuten voor tijd was het wel raak. Na een schitterende actie wist hij Gemert met een prachtig schot op gelijke hoogte te brengen.
Het begin was dus veelbelovend maar jammer genoeg liep zijn avontuur bij Gemert uiteindelijk uit op een teleurstelling. Jeremy:”Teleurstelling is een groot woord. Ik heb een leuke tijd gehad bij Gemert en ben ook zeker een ervaring rijker. Helaas zaten we midden in de pandemie waardoor er weinig gevoetbald werd en soms zelfs niet getraind. Na die wedstrijd tegen Helmond Sport ging het langzaam maar zeker ook beter maar bleef ik fysiek en conditioneel moeite hebben. Dat er geen basisplaats in zat was natuurlijk jammer. Voor mij was dat alleen maar een reden meer om nog harder te gaan trainen en ik moet ook eerlijk zeggen dat dat goed ging en dat ik op veel vlakken sterker werd behalve op één; en dan kom ik toch weer terug op het conditionele.
In aanloop naar mijn tweede seizoen kwam er voor velen dus een opvallend bericht naar buiten dat ik door omstandigheden de club had verlaten. Ook daar wil ik duidelijk over zijn. Dat ik niet aan een tweede seizoen was begonnen had met mijn mentale situatie te maken. Ik ben hier voorafgaand aan het seizoen met onze trainer in gesprek gegaan, een goed gesprek mag ik zeggen. Een gesprek waarin ik begrip kreeg en waarin we beiden tot de conclusie kwamen dat het voor mij beter was om een poos minder verplichtingen te hebben.”
Een jaar rust en het plezier terugvinden bij ELI
Ondanks de interesse van enkele clubs wist Jeremy wat hij nodig had; rust en een jaartje geen voetbal. En dat heeft hem dan ook goed gedaan. Dat was wat hij nodig had om zijn passie voor voetbal terug te vinden.
De interesse van clubs voor Jeremy bestond nog steeds en nu was het dus aan Jeremy te bepalen waar en op welk niveau hij zou willen spelen. De blonde aanvaller koos opmerkelijk genoeg niet voor Sparta’25, waar hij werd opgeleid, maar voor vierdeklasser ELI. Jeremy:”Veel mensen vonden het inderdaad opvallend, maar voor mij is het een logsiche keuze. Allereerst woon ik zelf met mijn moeder en stiefvader al zeven jaar in Lieshout. Daarnaast ken ik enkele jongens heel goed. Zo heb ik met Coen Brouwers, waar ik het heel goed mee kan vinden, bij Gemert gespeeld en met Jaccy van den Enden bij Sparta’25. Verder heeft ook Roel van Mook, waarmee ik geregeld contact mee had op mijn stageplaats, mij doen overhalen. Maar los daarvan is ELI ook een hele fijne club waar ik voor mijn gevoel mijn plezier kan terugkrijgen met zo min mogelijk verplichtingen.”
Doel: promoveren met ELI
Vierdeklasser ELI deed vorig seizoen al mee voor promotie naar de 3e Klasse. Zeker het slot was toen indrukwekkend te noemen. ELI won maar liefst negen van de laatste tien competitiewedstrijden, waaronder de derby tegen Mariahout met 0-5 en op eigen veld wist het Tivoli te kleineren met 10-0 zege. Mede door het uitstekend slot sloot ELI de competitie af met een derde plaats en een periodetitel op zak. In de nacompetitie waren de Lieshoutenaren in de eerste ronde met 4-1 te sterk voor Steensel maar vond het haar Waterloo in de volgende ronde tegen GSBW.
Dit jaar is het dan ook niet verwonderlijk, zeker na de komst van trainer Jeroen Vermaas, Jeremy Raaijmakers ,Teun van den Boom (Avesteyn) en Tijn van Hout van (Gemert JO19), dat de Lieshoutenaren voor promotie gaan. ELI maakte haar favorietenrol dan ook meteen waar in haar eerste wedstrijden dit seizoen. De blauwwitten won vijf van de eerste zes wedstrijden, speelde alleen gelijk in de derby bij ASV’33 en had een doelsaldo van 25 voor en slechts 5 tegen! Dit zou het jaar dan ook wel eens kunnen worden hadden velen gedacht. Het jaar waarin ELI promotie zou kunnen afdwingen naar de 3e Klasse waarin het in het seizoen 2003-2004 voor het laatst uitkwam.
Maar vanaf eind november ging het ineens mis met ELI en waren de resultaten slecht te noemen. ELI won nog maar één van haar laatste zes wedstrijden en dat was in het thuisduel op 29 januari tegen Bavos (2-0). Dit alles heeft ertoe geleid dat ELI momenteel terug is te vinden op een min of meer teleurstellende zevende plaats. De verschillen zijn echter niet groot en er liggen dan ook nog zeker mogelijkheden, vindt ook Jeremy Raaijmakers die overigens wel even moest wennen aan het niveau. ” Met alle respect, het niveau was zeker even wennen. Je maakt de stap van de 3e Divisie naar de 4e Klasse dus je gaat er niet echt op vooruit. Maar we hebben voor onze klasse een goed voetballende ploeg dus zo erg is het niet.
Wij begonnen dit seizoen ook ijzersterk en voor mij is het dan ook eigenlijk niet te begrijpen waarom het nu minder gaat. Op de een of andere manier loopt het gewoon niet zo soepel meer. Maar ik denk dat we ons niet druk moeten maken en elke week gezellig een balletje moeten trappen en van week naar week moeten kijken. Dan komt het helemaal goed met ons! Onze doelstelling blijft dan ook hetzelfde als aan het begin van het seizoen en dat is promotie.”
Het is dus duidelijk wat er dit jaar moet gaan gebeuren maar hoe kijkt Jeremy naar de toekomst. Blijft dit zijn cluppie of gaat hij het toch nog een keer hogerop proberen? ”Hoewel ik ben benaderd door enkele clubs ziet mijn toekomst er voorlopig nog blauw wit uit. Ik zit super goed op mijn plek hier bij deze gezellige vereniging!”
Jouw reactie?
Jeroen Vermaas
Sjef de bekker
Hanny van Dun
Opa Raaijmaker
Anton spierings
Freddy Vermeulen
Jorn Gilsing
Piettie