Lang leek de derby tussen De Valk en Nuenen af te stevenen op een doelpuntloos gelijkspel, maar een kwartier voor tijd kantelde de wedstrijd volledig. Na een discutabel moment in het strafschopgebied kreeg Nuenen een strafschop, die door Rensel Bryson koelbloedig werd benut. Daardoor bleef een gehavend De Valk uiteindelijk met lege handen achter tegen de kampioenskandidaat.
Beide ploegen verschenen niet op volle sterkte aan de aftrap op ’t Valkennest. De thuisploeg miste de geschorste Mauro van Houtum en Alberto Puts, terwijl ook Luuk Broers die vorige week in Boekel geblesseerd uitviel en dit seizoen niet meer in actie komt. Bij Nuenen ontbraken Lynden Renfrum, Jasper van Oosterhout en doelman David Peña Diaz.
De openingsfase was aftastend van beide kanten. Het eerste gevaar kwam uit een hoekschop, waarbij de Nuenense verdediger Jordi Wapenaar naast kopte. De Valk wist aanvallend nauwelijks een vuist te maken en noteerde slechts één schot op doel via Appie Azmani. Nuenen werd twee keer gevaarlijk, maar doelman Dennis Verhoeven hield zijn ploeg met reddingen op inzetten van Noah Schijven en Jason van Klinken op de been.
Na rust begon Nuenen meteen dreigend. Een voorzet van Sem van den Broek werd bijna binnengekopt door invaller Daan Velthuis. De Valk probeerde het tij te keren met het inbrengen van Moussa Diallo en Boris Manche. Laatstgenoemde kreeg halverwege de tweede helft een goede kans na voorbereidend werk van Joran Vermeulen, maar schoot hard over. Even later moest Nuenen doelman Remco Wilbers alle zeilen bijzetten om een verraderlijk afstandsschot van Jelle Born onschadelijk te maken.
Het beslissende moment volgde een kwartier voor tijd. In een ogenschijnlijk onschuldig duel leek invaller Luc Steevens namens de thuisploeg de bal weg te werken, maar Borus Ploegmakers zette zijn voet ertussen en ging naar de grond. Tot verbazing van velen wees scheidsrechter Danny van Riet naar de elfmeterstip. Invaller Rensel Bryson nam zijn verantwoordelijkheid en schoot de strafschop overtuigend binnen voor de 0-1.
De Valk was aangeslagen en kwam goed weg toen Karim Russens met een vlammend schot de lat raakte. In de slotfase probeerde de thuisploeg nog aan te zetten. Invaller Brian Vermeer kreeg vijf minuten voor tijd de grootste kans op de gelijkmaker, maar zijn inzet ging over. Aan de andere kant voorkwam Dennis Verhoeven met een knappe redding op een poging van Noah Schijven een tweede tegentreffer. Ondanks die inspanningen bleven de punten in handen van Nuenen.
De Valk aanvoerder Aart Verberne sprak na afloop van een zure nederlaag: “We speelden als team een sterke wedstrijd en voerden onze afspraken goed uit tegen een sterke tegenstander dat Nuenen zeker is. Dat we dan verliezen door een strafschop voelt extra zuur. We probeerden daarna nog de gelijkmaker te forceren, maar werden niet echt gevaarlijk. Complimenten ook voor onze doelman Dennis Verhoeven, die ons in de slotfase op de been hield. Als team kunnen we echter zeker positieve punten meenemen naar de komende wedstrijden.”
Opstellingen
DE VALK: Dennis Verhoeven; Sam Poos(61. Moussa Diallo), Dion Vermeulen, Aart Verberne, Joost Thomassen(79. Brian Vermeer); Antonio Balta, Jelle Born(79. Jesse van den Braken), Oleksandr Nikolaienko(74. Luc Steevens), Appie Azmani(61. Boris Manche); Joran Vermeulen, Ibrahim Barrie
NUENEN: Remco Wilbers; Dylano Adriana, Sven van Kroonenberg, Jordi Wapenaar, Bylo Mamadou Bah; Geoff Zoethout(82. Souleiman Barrie), Karim Russens, Borus Ploegmakers; Sem van den Broek(72. Rensel Bryson), Jason van Klinken(46. Daan Velthuis), Noah Schijven
Jouw reactie?