We blikken terug op de eerste seizoenshelft in de 4e klasse D, E en H en de 5e klasse D en E. Wie presteerde boven verwachting, waar vallen de resultaten tegen en welke ploegen lijken op koers voor promotie.
4e Klasse D
In 4D gaan Boxtel en Essche Boys zij aan zij de winterstop in. Beide ploegen verzamelden 25 punten uit elf wedstrijden en geven elkaar vooralsnog geen duimbreed toe. Spoordonkse Boys moet genoegen nemen met een enigszins teleurstellende vierde plaats en kijkt al tegen een achterstand van zeven punten aan.
Voor de promovendi OVV’67 en Audacia blijkt de overstap naar de vierde klasse een lastige. OVV’67 staat zesde met 16 punten, terwijl Audacia zich moet richten op het ontlopen van de nacompetitie voor klassenbehoud.
4e Klasse E
De promovendi DOSKO’32, Hapert en De Raven mogen tevreden terugkijken op hun eerste maanden in de vierde klasse. DOSKO’32 maakte indruk, stond enige tijd bovenaan en legde beslag op de eerste periodetitel. Richting de winterstop liet de ploeg van trainer Beerens echter wat steken vallen, waardoor titelfavoriet Bergeijk de koppositie overnam. Het verschil tussen beide ploegen is slechts één punt. Steensel en Hapert volgen op drie punten, terwijl De Raven op vijf punten achterstand staat.
De titelstrijd belooft na de winterstop onverminderd spannend te worden.
4e Klasse E (ZII)
Na enkele moeizame seizoenen is DOSL weer terug te vinden in de top van de 4e klasse. Maarheeze voert de ranglijst aan, en de ploeg van Schaeken volgt op twee punten achterstand. Rood Wit’67 completeert de top drie met vier punten minder dan de koploper.
De resultaten van degradanten DBS en FC Eindhoven/av blijven vooralsnog onder de verwachtingen. DBS staat vijfde en kijkt tegen een achterstand van vijf punten aan. Voor FC Eindhoven/av verloopt het seizoen opnieuw stroef. Na eerdere degradaties van de 1e naar de 4e klasse dreigt verdere terugval. De ploeg van trainer Kantelberg balanceert rond de nacompetitieplaatsen voor klassenbehoud.
Ook voor promovendus DVS wacht een uitdagende tweede seizoenshelft. De ploeg van De Louw presteert wisselvallig en staat momenteel zesde, met slechts één punt meer dan FC Eindhoven/av.
4e Klasse H
Koploper WEC heeft voor de winterstop duidelijk laten zien wie de dienst uitmaakt in 4H. Met een ongeslagen status gaat WEC met 29 punten de winterstop in, dat zijn zes punten meer dan de andere twee titelkandidaten SV Brandevoort en ASV’33
Degradant ELI presteert ondermaats en staat, onder de scheidend trainer Vermaas, op de achtste plaats met 14 punten. Ook RKGSV kent een moeizame eerste seizoenshelft. De ploeg van trainer Van den Besselaar zag na vorig seizoen meerdere sterkhouders vertrekken, wat de huidige positie deels verklaart.
5e Klasse D
In de 5e klasse D is het dringen aan de top. Woenselse Boys voert de ranglijst aan, maar Boskant en LSV volgen op slechts één punt. Pusphaira staat daar weer twee punten achter, terwijl De Bocht’80 met zes punten achterstand loert op aansluiting.
Degradant Nieuw Woensel blijft in het spoor van de top vijf, maar wisselvallige resultaten – waaronder vier gelijke spelen – verhinderen een hogere klassering. De titelstrijd ligt volledig open.
5e Klasse E
In de 5e klasse E is het krachtsverschil groot. Marvilde steekt er met kop en schouders bovenuit. De ploeg van trainer Pattenden is nog ongeslagen en beschikt over een indrukwekkend doelsaldo van 57 voor en slechts 13 tegen.
Were Di volgt op zes punten, FC Tilburg op acht en SDO’39 kijkt als nummer vier al tegen een achterstand van negen punten aan. Alles wijst erop dat Marvilde op koers ligt voor het kampioenschap.
5e Klasse E (ZII)
SV De Braak kreeg vlak voor de winterstop de kans om afstand te nemen van de concurrentie, maar liet die liggen. In de inhaalwedstrijd tegen laagvlieger MVC ging de ploeg van trainer Meinhardt verrassend met 3-2 onderuit.
Daardoor blijven de verschillen in de top vier klein en blijft de strijd om de bovenste plaatsen onverminderd spannend.
5e Klasse D (zaterdag)
BES/De Valk heeft een sterk eerste seizoenshelft achter de rug. Onder leiding van de nieuwe trainer Ron de Kort gaat de ploeg als koploper de winterstop in, met vier punten voorsprong op TVC Breda en The Gunners. De zaterdagtak van De Valk lijkt daarmee op koers voor een snelle terugkeer naar de vierde klasse. Tegelijkertijd is waakzaamheid geboden: twee seizoenen geleden verdween een vergelijkbare voorsprong na de winterstop als sneeuw voor de zon.
Rood Wit V speelt vooralsnog een bescheiden rol. De ploeg van trainer Verhoeven staat op een teleurstellende tiende plaats met slechts negen punten.
Jouw reactie?
@kenner
Dave
Ha
Kenner