Gestel wint in extremis van PSV/av en is koploper in 3E

Deelacties:

Gestel heeft zondag in de topper tegen PSV/av een zwaarbevochten overwinning behaald. Toen eigenlijk iedereen zich al had verzoend met een 2-2 gelijkspel, was het in blessuretijd Runaldino Granviel die de bal voor zijn voeten kreeg en uit de draai doelman Joey van Kasteren klopte. De luidbejubelde 2-3 was een feit en Granviel uiteraard de gevierde man.

Door Willem-Jan Schampers

“Als ik dan toch de winnende mag maken, dan is zo in blessuretijd wel lekker”, lachte de nummer 99 van Gestel. “Ik zeg heel eerlijk dat een gelijkspel wel terecht was geweest, maar natuurlijk willen we altijd winnen en ik denk dat PSV toch een van onze concurrenten is. Met de spelers die we nu hebben, moeten we gewoon meedoen voor het kampioenschap en dan zijn dit soort overwinningen zeer bruikbaar. Hopelijk vallen de blessures van de uitgevallen spelers mee en kunnen we onze selectie op peil houden.”

Granviel doelde op de gedwongen wissels van doelman Danison Diaz (al na acht minuten), Emre Karakas en Ibrahim Danisik. Verdediger Karakas had een handblessure, maar de andere twee moesten worden ondersteund om van het veld te komen. Trainer Kadir Kalender: “We hebben best een brede selectie, maar het moet ook weer niet te gek worden. Nu deed Gijs Gooren het uitstekend als vervanger van onze keeper Danison Diaz, maar willen we serieus meedoen om de prijzen, dan mogen er niet te veel spelers wegvallen.”

Balvaardig
Het tekent tegelijkertijd wel de kwaliteit van de spelersgroep van Gestel. Kalender heeft de beschikking over een groot aantal balvaardige spelers, die individueel geweldige dingen kunnen laten zien. In de wedstrijd tegen PSV/av waren ook de teamgeest en het samenspel bij tijd en wijle van zeer hoog niveau. In deze vorm en als Gestel niet te veel tegen blessures en schorsingen aanloopt, zijn de blauwgelen een absolute titelkandidaat. Met name Umur Agir, Rochdi Achenteh en de broertjes Jimmey en Runaldino Granviel tillen Gestel naar een hoger niveau.

Overigens was dit voor PSV-trainer Harjan de Wit geen reden om zijn elftal aan te passen. Hij koos ook voor een aanvallende speelstijl en dit zorgde voor een zeer aantrekkelijke wedstrijd en de nodige kansen voor beide doelen. De eerste echte grote kans was voor Akram Saibairi, namens PSV. Hij kreeg de bal voor het doel van Amir Al-Anany, maar verzuimde van dichtbij de 1-0 binnen te schieten. Niet veel later was het bijna raak aan de andere kant. Michael Fecunda bediende Sehat Koç op maat, maar de doorgaans zo trefzekere spits kopte de bal naast.

Koud kunstje
Een zeer open duel volgde, waarin er mogelijkheden waren voor Agir en Fecunda, Doelman Van Kasteren van PSV redde twee keer knap, maar zag er in de 37ste minuut niet goed uit, toen een scherpe hoekschop van Agir rechtstreeks in het doel belandde. Een domper voor PSV, dat echter snel weer op gelijke hoogte kwam. Een prima actie van Sander van Kersbergen bracht de bal bij Lars Koolen. Van een meter of vijf was het een koud kunstje om de 1-1 aan te tekenen.

De tweede helft was nauwelijks vier minuten aan de gang, toen Gestel zomaar weer op voorsprong had kunnen komen. Karakas dook vrij voor Van Kasteren op, maar de PSV-goalie redde knap met de voet. Niet veel later kreeg PSV een grote kans. In een scrimmage werd de bal op doel getrapt en moest Achentech redding brengen op de lijn. In de 57ste minuut werd het alsnog 2-1. Amir Al-Anany krulde een vrije trap schitterend voorbij Gooren. Lang konden de roodwitten niet genieten, want drie minuten later was er weer een hoekschop van Agir, die voor het doel werd binnengelopen door Fecunda.

Vizier
Gestel werd hierna sterker en PSV moest alle zeilen bijzetten om overeind te blijven. Wederom Agir en Koç kwamen gevaarlijk voor het doel van Van Kasteren, maar tot opluchting van de PSV-supporters was het vizier van beiden niet helemaal goed afgesteld. In het laatste kwartier waren er nog kansjes voor invaller Marco Overdevest van PSV en wederom Koç namens Gestel. Gescoord werd er echter niet en een 2-2 gelijkspel leek in de maak. Totdat in blessuretijd Runaldino Granviel in het strafschopgebied de bal kreeg aangespeeld. Zijn inzet was geplaatst en doeltreffend: 2-3.

Opstellingen:

PSV/av: 1. Joey van Kasteren, 3. Rick Verbeek, 4. Lars Raaijmakers, 6. Yousif Al-Anany,7. Sander van Kersbergen (24. Marco Overdevest), 9. Amir Al-Anany, 10. Lars Koolen, 11. Nick Brenneis, 14. Akram Saibari (17. Thomas van Kersbergen), 22. Niels Raaijmakers (5. Adam Jan Nowakowski), 23. Clint van Doorn.

Gestel: 1. Danilson Diaz (13. Gijs Gooren), 3. Abdurrahman Cetin (12. Jamal Baloch(, 5. Tarik Yilmaz, 6. Rochdi Achenteh, 8. Michael Fecunda, 9. Sehat Koç, 10. Emre Karakas (4. Tommy Sanders), 11. Jimmey Granviel, 14. Umur Agir, 21. Ibrahim Danisik (34. Mohamed Bounaj), 99. Runaldino Granviel.

 

Jouw reactie?


markduijssen
30 september 16:35
De aanwezigheid van achenteh op het veld schrikt de jongens van psv ook af mooi om te zien hoe de jongens ook dubbel rennen als hij begint te roepen zelfde geld voor koc beloofd een mooi seizoen voor de jongens te worden succes !!
Scout
29 september 12:52
Fecunda ver uit de beste speler in de competitie. Bijdragen in balbezit en balbezit tegenstander is van divisieniveau.
Kadir
29 september 1:27
Wij gaan voor plek 1, geen haat aub!