Mifano leidt duur puntverlies in Venlo
Door de goede reeks van de afgelopen weken, was het Mifano gelukt om aansluiting te vinden bij de top in de 3de klasse G. Daarnaast stonden ze op een gedeelde eerste plaats in de 3de periode wat aan het eind van het seizoen deelname aan de nacompetitie voor promotie naar de 2de klasse in zou kunnen houden. Op het programma stond een moeilijke uitwedstrijd naar FCV Venlo dat op een vijfde plaats in de competitie staat. Ook in de 3de periode was de Limburgse ploeg op 1 punt achterstand één van de achtervolgers op de ploeg uit Mierlo.
In de eerste 5 minuten waren de gasten uit Mierlo twee keer gevaarlijk. Roan Otte kreeg aan de rechterkant van het veld een vrije trap te nemen. Hij legde de bal bij de tweede paal waar de vrijstaande Kevin Verberne vrij kon inkoppen. De doelman wist met een katachtige reactie een vroegtijdige achterstand te voorkomen. Na de hoekschop kreeg Mifano aan de zijkant van het strafschop gebied opnieuw een vrije trap te nemen maar het schot van Mohamed El Maach verdween rakelings voorlangs. Mifano bleef meer in balbezit maar de wedstrijd kwam wat meer in evenwicht. De eerste kans voor de thuisploeg was er na 16 minuten spelen. De aanvallende middenvelder werd in de zestienmeter goed vrijgespeeld maar zijn schot was krachteloos en een makkelijk prooi voor doelman Jesper van Hoek. In de daarop volgende aanval van Mifano was het Roan Otte die vanaf de linkerkant een goede voorzet gaf bij de tweede paal. De vrijstaande Nordin de Kort pakt de bal met een volley maar zijn inzet verdween voor het doel langs. Enkele minuten later kopte de sterk spelende Sander van Thiel vanuit een hoekschop op de bovenkant van de lat. Mifano was duidelijk de gevaarlijkste ploeg en de thuisclub kon daar aanvallend erg weinig tegenover zetten. Na een half uur spelen was er een voorzet van Nordin de Kort die bij de eerste paal Roan Otte bereikte. Hij verlengde de bal naar de tweede paal maar Sharif Lopez Garrido kwam net te laat om de bal binnen te tikken. Enkele minuten voor de rust was het Mohamed El Maach die op snelheid Sharif Lopez Garrido weg stuurde. De aanvaller kon vanaf de zijkant alleen op de doelman afgaan maar zijn inzet werd door de doelman met de voeten gekeerd. Met een stand van 0-0 werd de rust bereikt.
In het eerste kwartier van de tweede helft waren de kansen schaars. Na een uur spelen was het de ingevallen Stefan Schippers die de bal goed mee gaf aan Roan Otte die zijn goede diagonale schot door de keeper gekeerd zag worden. Enkele minuten later stond opnieuw Stefan Schippers aan de basis van een goede kans. Hij was op de linkerkant op snelheid zijn tegenstander de baas. Zijn voorzet op de vrijstaande Roan Otte kreeg echter niet de voortzetting die nodig is om te scoren. De thuisclub loerde op de counter zonder echt gevaarlijk te worden. Maar zoals je vaak bij voetbal ziet dat als je de eigen kansen niet maakt uiteindelijk de deksel op je neus krijgt. In de 71ste minuut probeerde Mifano uit te verdedigen maar de bal werd tegen een eigen speler aangeschoten. Deze belandde voor de voeten van een speler van FCV Venlo. Zijn schot werd door de doelman Jesper van Hoek nog goed gekeerd terugspringende bal was een prooi voor Juul Jacobs die van dichtbij kon binnen tikken. Mifano gooide er nog een schepje bovenop. Niels Couwenberg gebruikte in de zestienmeter goed zijn lichaam maar zijn inzet werd door de doelman met de toppen van de vingers gekeerd. Ook was Stefan schippers met een diagonaal schot nog dicht bij een doelpunt. In 84ste minuut ging aan de andere kant Donny Dirkx opzichtig in de fout. Hij verloor de bal en deze kwam uit een voorzet terecht bij Juul Jacobs die ongestoord kon binnen schieten: 2-0. Het was te prijzen dat Mifano er toch nog vol voor bleef gaan maar er zijn van die zondagen dat de bal er niet in wil. Stefan schippers zag een schot via enkele verdedigers nog langs het doel verdwijnen. Niet veel later was het Luuk Verstraaten die een hard schot via de buitenkant van de paal langs zag gaan. Door deze nederlaag zijn de kansen voor Mifano om aan de nacompetitie mee te doen flink gedaald.
A.s. zondag komt Blerick op bezoek in Mierlo. De tegenstander uit Limburg staat in de stand op de 3de plaats met 3 punten voorsprong op Mifano en een iets beter doelsaldo. Een overwinning is noodzakelijk om de kansen op de nacompetitie levend te houden. De wedstrijd begint om 14.30 uur.
Respectvol taalgebruik en naamsvermelding
Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.
Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.
Jouw reactie?