Hij is inmiddels tien jaar voorzitter van Brabantia, maar maakte nog nooit een kampioenschap van het eerste elftal mee. Wél twee degradaties en een eeuwfeest. Voor Erik Vos wordt de titel in de derde klasse F dan ook iets bijzonders. “Eindelijk! We kijken er met heel de club naar uit. Brabantia hoort mijns inziens minimaal in de tweede klasse en dit gaat volgend seizoen weer gebeuren.”
Door Willem-Jan SchampersVos haast zich te zeggen dat hij absoluut niet arrogant wil klinken, maar een vereniging, met zo’n duizend leden, een geweldige accommodatie en een ruim honderdjarige geschiedenis, hoort volgens de amicale voorzitter niet in de derde klasse. “Maar je speelt op het niveau dat je verdient. We zijn vorig seizoen gedegradeerd – dit had meerdere oorzaken, waaronder diverse blessures – maar dan moet je als spelers en technische staf de rug rechten en terugvechten. En ik moet zeggen: dat hebben ze fantastisch gedaan!”
Van 2012 (toen Brabantia voor de laatste keer kampioen werd, red.) tot 2022 speelden de roodblauwen in de eerste klasse. Vos: “Hierna hebben we een vrije val gemaakt. Als ik dan zie dat enkele tegenstanders, die we toen tegenkwamen in de tweede klasse, nu in de eerste klasse of zelfs in de vierde divisie spelen, dan is het bij ons écht mis gegaan. Clubs als Best Vooruit, Valkenswaard, Mierlo Hout en De Valk waren toen echt niet veel beter dan ons. Het zou geweldig zijn als we op termijn ook weer op dit niveau kunnen acteren.”
GeblevenVos erkent dat er na de degradatie van vorig seizoen stevige gesprekken zijn gevoerd met trainers en spelers. “We wilden graag de groep zo compleet mogelijk houden en zo snel mogelijk weer promoveren, maar dit kon alleen als de spelers en de staf zich hieraan conformeerden. Op 1 juni ben ik op vakantie gegaan, maar ik heb vanuit Spanje toch nog heel wat telefoontjes moeten plegen. Ik heb gezegd dat iedereen in de spiegel moest kijken en voor zichzelf moest beslissen of ze met Brabantia terug naar de tweede klasse wilde. Gelukkig is vrijwel iedereen gebleven.”
Het was voldoende om vanaf de eerste speeldag mee te doen om de prijzen. Al leek het er in eerste instantie niet op dat de ploeg van trainer Kenneth Cicilia kampioen zou worden. PSV/av en Dommelen pakten een periodetitel en Unitas’59 leek rechtstreeks af te stevenen op het kampioenschap. Toen bij deze clubs de klad er in kwam, was het Brabantia dat naar boven kroop. Met in haar kielzog Gestel, Wilhelmina Boys en RKVVO. Vos: “Dat we nu acht punten voor staan, is ongekend.”
Belangrijk
Een belangrijke rol in de selectie is volgens Vos weggelegd voor aanvaller Moreno Koenders. “Zonder de andere spelers tekort te doen, maar als hij meespeelt, zijn we zoveel gevaarlijker voor het doel van de tegenstander. Het is afwachten wat hij volgend seizoen doet. Natuurlijk zou het mooi zijn als hij blijft, maar zijn gezondheid is het allerbelangrijkste. Hij is pas 26 jaar, maar heeft al veel blessureleed meegemaakt. Als hij blijft sukkelen met zijn knie, kan ik me voorstellen dat hij besluit om te stoppen. Al hoop ik het niet…”
De voorzitter is apentrots op zijn vereniging en nu in het bijzonder op het eerste elftal. Zondag volgt waarschijnlijk de beloning in de thuiswedstrijd tegen DBS. “Brabantia is uiteraard veel meer dan alleen te vaandelteam, maar dit kampioenschap is een beloning voor alle vrijwilligers en leden die op een of andere manier bij D’n Brab zijn betrokken. Iedereen is dan ook van harte welkom om zondag aanwezig te zijn en mee te feesten. Want ook dat kunnen we goed bij deze club. Dit seizoen stonden we er toen het nodig was en dan mogen we dat ook met z’n allen vieren!”
Jouw reactie?
Francine
Daniël Walter
Joris Geldrop
Umur
Gerard v Leerdam
Peer Kamsma
Erik Jansen
Jan van den Broek
Herman Brugmans
Richard Kanen
Jan Vogels
Mohamed Arrabbany
Johan Jansen
Ben Aarts
Jose en Henry Adrichem
Frans
PT