Zondag staat de altijd beladen derby tussen Waalre en DVS op het programma. Al decennia lang is dit een wedstrijd waarnaar beide verenigingen uitkijken. Toch heeft dit Waalres onderonsje de laatste tien jaar maar drie keer op het programma gestaan.
In het seizoen 2015-2016 in de vijfde klasse wonnen beide ploegen de uitwedstrijd met 2-3. In het seizoen 2022-2023 troffen beide kemphanen elkaar in de vierde klasse en daar eenzelfde beeld. DVS won thuis met 3-1 en Waalre won met dezelfde cijfers haar thuiswedstrijd. Afgelopen seizoen was Waalre niet opgewassen tegen DVS, dat in thuis met duidelijke cijfers won (5-0) en in uitwedstrijd een 0-1 overwinning boekte.
Favoriet
DVS wordt in deze dorpsderby gezien als de favoriet voor de overwinning. De geelblauwen hebben op overtuigende wijze de eerste vijf gespeelde wedstrijden in winst weten om te zetten en dat met enkele grote uitslagen. Zo won de ploeg van Mike de Louw met 6-0 van Nederwetten, boekte het een 9-0 overwinning op Sterksel en afgelopen zondag werd Tivoli met een 13-0 nederlaag huiswaarts gestuurd. Alle ingrediënten aanwezig dus om deze editie van Waalre-DVS winnend af te sluiten.
Underdog
Trainer van Marc van Kemenade kreeg aan het einde van het afgelopen seizoen te maken met een grote teleurstelling. Eén van zijn sterkhouders gaf aan om te stoppen als selectiespeler van Waalre. Op zich niet zo erg, maar in navolging van deze speler volgden er nog acht spelers, die besloten om te stoppen. En dat een paar dagen voor de deadline van overschrijving.
Toch heeft Van Kemenade een waardig elftal weten te formeren, met aanvulling vanuit de eigen jeugd. In de zes gespeelde wedstrijden verloren de zwartwitten twee keer en dit tegen sterke tegenstanders als Eindse Boys en Tongelre. De laatste twee wedstrijden werden omgezet in twee overwinningen. Thuis tegen EMK (3-2) en uit bij Woenselse Boys (0-3) leverde Waalre zes punten op, waardoor de ploeg steeg naar de vijfde plaats op de ranglijst.
Feest
Na afloop van de wedstrijd is er een evenement om deze dorpsderby mooi af te sluiten. Een knallende afterparty, met 𝗗𝗝 𝗠𝗮𝘅 en volkszanger 𝗔𝗹𝗶 𝗗𝗮𝗺𝗲𝗻!
Respectvol taalgebruik en naamsvermelding
Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.
Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.
Jouw reactie?
@Peter de Louw
Peter de Louw
Dit vind ik nog erger als anoniem te reageren!
DVS hoopt in iedergeval op een fijne sportieve wedstrijd en wat de uitslag betreft zien we wel na de wedstrijd die zowel Waalre als DVS graag zou willen winnen. Met een gezellige derde helft erna. Tot zondag.
@dennis @remy
Dennis van de Reek
Remy
John
Toon
Nu is DVS topfavoriet in de derby
Kenner
DVS en Tongelre gaan promoveren!
@dvs
De rest van de competitie ligt ver onder het niveau, nu de scheidsrechters die geen 80+ zijn in de 5e klasse en dan kan het een leuke strijd worden.
DVS
Supporter