De competitie nadert zijn einde, de spanning neemt weer toe. Daar willen wij als amateurvoetbaleindhoven.nl nog een schepje bovenop doen. Dit door middel van wederom een overzicht te geven met cijfers/statistieken/voorspellingen over elke competitie. Wie wordt er kampioen? Wie gaan er de nacompetitie in en welke ploegen gaan degraderen. Hieronder een uitgebreid overzicht van de 4e Klasse E (Zuid II)
Door Peter Bussers
Kampioen
In de 4e Klasse E is Rood Wit’67 de absolute favoriet. Qua punten zijn de verschillen klein met de nummers twee en drie DOSL en DBS en mag je deze ploegen dan ook eigenlijk nog niet uitsluiten. Gelet op het resterende programma, zonder ploegen tekort te doen, zou er echter geen vuiltje aan de lucht mogen zijn.
Rood Wit’67 heeft slechts één punt meer dan de nummer twee DOSL en drie punten meer dan de nummer drie DBS. Rood Wit’67 treft komende zondag op papier de zwaarste tegenstander namelijk de nummer vijf SPV. Het team uit Vlierden verloor nog niet in 2026 en won driemaal en speelde driemaal gelijk. Door deze resultaten is het ook nog een kanshebber op de 3e periode. Het eerste duel tussen beiden werd een prooi voor de huidige koploper (0-2). De koploper ook die inmiddels al elf wedstrijden op rij ongeslagen is. Van die elf wedstrijden werden er maar liefst acht gewonnen al ging het niet altijd gepaard met grote uitslagen.
Mocht Rood Wit’67 dit duel winnen dan zou het niet meer verkeerd mogen gaan. Rood Wit’67 treft daarna nog namelijk de nummers zeven ONDO en de nummer laatst en voorlaatst SSE en FC Cranendonck. DOSL daarentegen treft op de laatste speeldag in strijd om die titel concurrent DBS. Daarnaast speelt de ploeg uit Leende nog lastige uitduel bij SPV en DVS welke op eigen terrein tot dusverre goed voor de dag kwamen. SPV verloor alleen van koploper Rood Wit’67 terwijl DVS verloor van eveneens Rood Wit’67 als Maarheeze.
Voor DBS, dat dus drie punten moet goedmaken geldt eigenlijk hetzelfde. DBS moet dus nog naar DOSL maar moet ook nog naar DVS. Verder ontvangt het de tegen degradatie strijdende FC Cranendonck en SVSH.
Periodekampioenschap/nacompetitie voor promotie
De eerste periodetitel ging naar Maarheeze dat er bij de winterstop dus nog zo florissant voor stond. De eerste plek en een periodetitel op zak. Het jaar 2026 verloopt echter tot nu toe dramatisch en heeft er voor gezorgd dat de titel uit zicht is. Maarheeze won slechts één van de zes wedstrijden en verloor maar liefst drie keer. Maarheeze is zelfs na SSE de slechtst presterende ploeg in 2026. Hoe dan ook; de ploeg mag sowieso de nacompetitie in.
In de 2e periode lijkt Rood Wit’67 op de periodewinst af te stevenen. Het verhaal is duidelijk zoals hierboven beschreven. Mocht Rood Wit’67 kampioen worden dan is de 2e periodetitel ook voor het team uit Budel-Dorpplein. Dat betekent dat in dat geval de tweede en derde periodetitel naar de hoogste op de ranglijst gaan zonder periode.
Kijkt men naar de ranglijst dan lijkt het er sterk op dat wanneer Rood Wit’67 de periode wint en dus kampioen is, dat DOSL en DBS de nacompetitie in gaan. SPV zou nog kanshebber kunnen zijn, maar dat lijkt een lastig verhaal te gaan worden. SPV, dat met nog vier wedstrijden te gaan vijf punten minder heeft dan DBS en maar liefst zeven dan DOSL, heeft nog een zeer lastig programma. SPV speelt namelijk nog tegen drie ploegen uit de top vier en treft daarnaast ook nog laagvlieger FC Eindhoven dat zal moeten strijden voor lijfsbehoud. SPV wist tot dusverre ook nog maar één punt te pakken tegen de ploegen uit de top vier. Het zal dus een hele lastige worden voor SPV om dat puntenverschil nog goed te maken. Voorspelling; DOSL, DBS en Maarheeze naar de nacompetitie
Nacompetitie voor degradatie/klassenbehoud
Maar hoe ziet het onderuit eruit? Op dit moment is SSE de nummer laatst en lijkt het te gaan afdalen naar de 5e Klasse. SSE heeft vier punten minder dan concurrent FC Cranendonck en dat met nog slechts drie wedstrijden te spelen. SVSH staat al op negen punten en is gelet op het doelsaldo niet meer te achterhalen. SSE heeft dus overwinningen nodig, minimaal twee. Punten halen bij de grootste titelkandidaat Rood Wit’67 lijkt onmogelijk al wist het in het eerste duel een punt af te snoepen. De punten zouden dus moeten gaan komen uit de wedstrijden tegen SVSH en Maarheeze. Daarnaast mag FC Cranendonck maximaal één punt pakken. FC Cranendonck heeft in DBS en Rood Wit’67 ook nog loodzware tegenstanders maar neemt het net als SSE volgende week nog op tegen SVSH.
Rechtstreekse degradatie en een nacompetitieplek lijken dus te gaan naar SSE en FC Cranendonck. Maar welke ploeg gaat als tweede nacompetitie in. Momenteel is dat SVSH dat slechts één punt minder heeft dan FC Eindhoven/av en twee en vijf punten minder dan ONDO en DVS. Twee laatstgenoemde ploegen hebben beiden wel een wedstrijd meer gespeeld.
Laten we dan naar het resterende programma kijken. SVSH, een ploeg in degradatienood met een plus doelsaldo!, staat op een nacompetitieplek maar lijkt wel het meest gunstige programma te hebben. SVSH speelt namelijk nog driemaal tegen een concurrent beginnend met een thuisduel komende zondag tegen SSE. Een ploeg ook waartegen het nog wat goed heeft te maken, daar het in Someren Eind met 2-1 onderuit ging. Verder moet SVSH nog op bezoek bij FC Cranendonk, DBS en ontvangt het DVS.
Op papier liggen er dus nog zeker kansen voor SVSH. Dan blijven nog drie ploegen over namelijk DVS (22 uit 17), ONDO (19 uit 17) en FC Eindhoven/av (18 uit 16). DVS heeft van de drie de meeste punten maar lijkt ook het moeilijkste programma te hebben. De nummers twee en drie, DOSL en DBS, moeten nog naar DVS toe. In de laatste wedstrijd van het seizoen moet DVS naar concurrent SVSH toe en juist dat duel zou wel eens heel belangrijk kunnen worden.
Voor ONDO en FC Eindhoven/av zal het onderlinge treffen op 10 mei de belangrijkste kunnen worden. Beide ploegen hebben namelijk niet het makkelijkste programma. ONDO ontvangt Rood Wit’67 en dus FC Eindhoven/av en moet op de laatste speeldag afreizen naar Maarheeze. FC Eindhoven/av begint de slotfase met een uitduel bij Maarheeze en moet een week later op bezoek bij DOSL. Daarna volgt dus het waarschijnlijk belangrijkste duel tegen ONDO en sluit het de competitie af met een uitduel bij SPV.
Resterend programma:
Maarheeze-FC Eindhoven/av (3-2)
SVSH-SSE (1-2)
DBS-FC Cranendonck (1-1)
DVS-DOSL (2-3)
Rood Wit’67-SPV (2-0)
SPV-Maarheeze (1-2)
DVS-DBS (0-1)
FC Cranendonck-SVSH (2-2)
ONDO-Rood Wit’67 (0-4)
DOSL-FC Eindhoven/av (0-1)
SSE-Maarheeze (0-6)
SPV-DOSL (0-4)
DBS-SVSH (1-4)
FC Cranendonck-Rood Wit’67 (0-3)
ONDO-FC Eindhoven/av (1-2)
Maarheeze-ONDO (1-2)
SVSH-DVS (2-3)
FC Eindhoven/av-SPV (1-2)
Rood Wit’67-SSE (2-2)
DOSL-DBS (2-0)
Kampioen
WEC uit de Wijbosch is de topfavoriet voor het kampioenschap in de 4e Klasse H. De ploeg die op eigen veld ongeslagen is en in totaal nog maar één keer verloor (ASV’33 3-1) begon ijzersterk dit seizoen. WEC pakte de eerste periodetitel en scoorde aan de lopende band (32 doelpunten in acht wedstrijden). Zo zette het in haar eerste negen wedstrijden grote uitslagen neer. Op eigen veld won het 7-0 van De Rakt, 6-1 tegen Vorstenbossche Boys, 5-1 tegen ASV’33 en VOW. Op vreemde bodem won het in die eerste negen wedstrijden met 0-4 bij Nijnsel en 1-4 bij Bavos.
Een zeer succesvol en overtuigend eerste seizoenshelft. Ook in 2026 bleef de ploeg het uitstekend doen maar werd het allemaal wel wat moeizamer. Zo speelde het gelijk tegen Eli en had het het ook moeilijker tegen de ‘kleintjes’. In de laatste vier wedstrijden werden ook vier punten verspeeld door een verliespartij bij ASV’33 en een gelijkspel bij Vorstenbossche Boys. Desalniettemin een geweldig seizoen voor WEC dat waarschijnlijk de bekroning daarvoor krijgt op 10 mei middels een kampioenschap.
WEC neemt het in april nog op uit tegen het wisselvallig presterende RKGSV en thuis de nummer zes Milheezer Boys. In mei ontvangt het RKVV Keldonk, dat nog tegen degradatie strijdt, en sluit het seizoen af bij VOW. Normaliter mag WEC, dat dit seizoen dus maar één duel verloor, dit niet meer uit handen geven. Zeker niet als men gaat kijken naar het programma van de eigenlijk enige concurrent SV Brandevoort. De verwachting is dat SV Brandevoort de komende zondag de drie punten wel zal pakken tegen laagvlieger Bavos. De wedstrijden daarna zullen echter van een hele andere orde zijn.
SV Brandevoort moet dan op bezoek bij ASV’33 en krijgt op 10 mei de nummer drie Vorstenbossche Boys op bezoek. Tegen beide ploegen werd eerder dit seizoen verloren. Zo ging het tegen ASV’33 met 1-3 onderuit en kreeg men flink klop van Vorstenbossche Boys (5-1). In haar laatste wedstrijd gaat SV Brandevoort het opnemen tegen RKVV Keldonk.
Periodekampioenschap/nacompetitie voor promotie
De eerste periodetitel was een prooi voor WEC, de tweede ging naar Vorstenbossche Boys. Laatstgenoemde ploeg, op papier nog kanshebber op kampioenschap, gaat sowieso de nacompetitie in. De periode van de waarschijnlijk kampioen WEC gaat zodoende naar de hoogste op de ranglijst zonder periode. Bij een kampioenschap van WEC gaat deze dan zeer waarschijnlijk naar SV Brandevoort, mocht het zelf niet de 3e periode pakken. Het verschil op de ranglijst tussen SV Brandevoort en ASV’33 bedraagt acht punten.
Pakt SV Brandevoort, momenteel derde in de derde periode, de laatste periode dan gaat de plek van WEC naar waarschijnlijk ASV’33, Eli, Milheezer Boys of VOW. Van die vier ploegen lijkt de huidige nummer vijf Eli misschien wel het ‘beste’ programma te hebben. Eli, dat momenteel drie punten minder heeft dan rivaal ASV’33, treft geen ploeg meer uit de top vijf. Sterker nog; het treft twee concurrenten en speelt daarnaast komende zondag uit tegen Nijnsel en ontvangt RKGSV.
ASV’33 treft nog wel de nummers twee en drie terwijl Milheezer Boys als VOW het nog moeten opnemen tegen koploper WEC.
Terug naar de 3e Periode. ASV’33 is daarin momenteel de koploper en heeft dus nog alles in eigen handen. De rood witten krijgen zondag bezoek van RKVV Keldonk wat geen probleem zou moeten opleveren, ook gezien de eerdere 0-6 overwinning dit seizoen. Daarna lijkt het cruciale duel met SV Brandevoort op het programma te staan. Komt men dit duel goed door dan zal het vertrouwen groot zijn omdat daarna wederom een thuisduel zal worden gespeeld tegen laagvlieger Nijnsel. De beslissing of ASV’33 de nacompetitie in mag zal dan waarschijnlijk vallen in de allerlaatste wedstrijd van het seizoen uit tegen Vorstenbossche Boys.
Nacompetitie voor degradatie/klassenbehoud
In de 4e Klasse H degradeert één ploeg rechtstreeks en zullen twee ploegen de nacompetitie in moeten om zich te handhaven. Het verschil tussen de nu veilig negende plek van Nijnsel en de nummer tien en elf Bavos en RKVV Keldonk bedraagt negen punten. Dat betekent dat Nijnsel eigenlijk zo goed als veilig is. Zowel Bavos als RKVV Keldonk moeten minimaal drie van de vier wedstrijden winnen wil het Nijnsel, dat dan alles moet verliezen, achterhalen. Dit lijkt een utopie daar Bavos tot nu toe nog maar twee keer in totaal wist te winnen en RKVV Keldonk driemaal. Bavos gaat komende zondag op bezoek bij Brandevoort terwijl het de week daarna Vorstenbossche Boys ontmoet.
De Bakelnaren zullen dus vermoedelijk al lang blij zijn wanneer een nacompetitieplek veilig zal worden gesteld. Datzelfde geldt voor RKVV Keldonk dat zowaar nog een moeilijker programma heeft en moet vrezen. RKVV Keldonk speelt namelijk nog tegen de nummers één WEC, twee SV Brandevoort en de nummer vier ASV’33. Ook de nummer zeven VOW is nog één van de tegenstanders.
Het resterende programma van vooral RKVV Keldonk als Bavos zou de nummer laatst FC de Rakt zomaar nog wat hoop kunnen geven. Natuurlijk staan de Udenaren niet voor niets onderaan, maar het verschil is maar drie punten. Die punten zou het dan ook moeten gaan pakken op eigen veld, daar het tot nu toe al haar wedstrijden op vreemde bodem heeft verloren. FC de Rakt, dat dit seizoen alleen won van Vorstenbossche Boys! (2-1) en RKVV Keldonk (7-2), speelde op eigen terrein verder nog gelijk tegen RKGSV en Eli
Resterend programma:
Vorstenbossche Boys-FC de Rakt (1-2)
SV Brandevoort-Bavos (2-0)
ASV’33-RKVV Keldonk (6-0)
Milheezer Boys-VOW (1-1)
RKGSV-WEC (2-2)
Nijnsel-Eli (1-4)
Eli-RKGSV (2-3)
RKVV Keldonk-VOW (1-4)
ASV’33-SV Brandevoort (3-1)
Bavos-Vorstenbossche Boys (1-7)
FC de Rakt-Nijnsel (0-1)
WEC-Milheezer Boys (1-0)
SV Brandevoort-Vorstenbossche Boys (1-5)
ASV’33-Nijnsel (0-1)
Bavos-RKGSV (2-2)
FC de Rakt-Milheezer Boys (1-2)
Eli-VOW (0-1)
WEC-RKVV Keldonk (3-0)
RKVV Keldonk-SV Brandevoort (0-2)
Vorstenbossche Boys-ASV’33 (3-3)
VOW-WEC (1-5)
Milheezer Boys-Eli (3-0)
RKGSV-FC de Rakt (1-1)
Nijnsel-Bavos (1-1)
Respectvol taalgebruik en naamsvermelding
Beledigende, discriminerende of bedreigende uitlatingen, evenals reacties die onder een anonieme naam worden geplaatst, worden zonder uitzondering verwijderd en kan leiden tot verdere maatregelen.
Het reactieformulier is bedoeld om op een nette manier je mening te delen.
Laten we samen zorgen voor een prettig en respectvol platform voor het amateurvoetbal.
Jouw reactie?
Peter Bussers