ASWH kende een vliegende start van de wedstrijd. Al na 57 seconden mocht de ploeg voor het eerst juichen. Na een onderschepping belandde de bal bij Albert Yakah. De Amerikaanse middenvelder verstuurde een pass op de slim naar binnen gekomen Abdel Belarbi. De rechtsbuiten nam de bal mee en schoot met links knap raak: 1-0. De vierde treffer van de aanvaller in deze competitie, waarmee hij zijn team een prettig begin bezorgde. Het ingediende verlanglijstje van ASWH bevatte punten en goals, maar dat er al zo snel een wens in vervulling ging, was natuurlijk heel fijn. Bijna volgde er al snel een tweede goal, maar na een heerlijke voorzet van Julliën Moerman kopte Jay Abbo naast het doel van de gasten.
Verslag ASWH
De voorsprong zorgde nog niet meteen voor rust. Bij vlagen zag het er voetballend zeer aardig uit wat ASWH op de mat legde, maar op andere momenten sloop er toch wat onrust in. Met de werklust en energie was echter niets mis, waardoor het over het algemeen wel goed lukte om UNA weg te houden bij het doel. Alleen Joep van den Berk kon na een aanval ineens alleen voor Giovanni van der Schans opduiken. De jonge ASWH-goalie kwam als winnaar uit die tweestrijd. Later pakte hij ook een afstandsschot van Louisben Jagt. UNA gaf dus wel wat waarschuwingen af, maar ASWH sloeg toe. Tristan Armand verdiende een vrije trap aan de rechterkant van het veld. Angelo Nascimento slingerde de bal voor het doel, waar Jay Abbo koppend voor de 2-0 zorgde. Ook de spits staat nu op vier competitiedoelpunten.
De verdubbeling van de marge leek het vertrouwen wel de gewenste boost te geven. Er volgde een prima fase, waarin ASWH enkele leuke aanvallen opzette. Julliën Moerman had bijvoorbeeld pech toen hij na een uittrap van Giovanni van der Schans het veld overstak, naar binnen trok en hard uithaalde. Helaas zeilde zijn schot naast de verkeerde kant van de paal. Kort voor rust werd het toch nog mooier voor ASWH. Luis Pedro, na afloop gehuldigd vanwege het feit dat hij tegen GOES zijn 100ste wedstrijd voor ASWH speelde, verstuurde een prachtige steekpass op Tristan Armand. Diens lage voorzet werd door UNA-verdediger Yoeri Sijbers achter zijn eigen doelman gewerkt en dus mocht ASWH met een comfortabele 3-0 voorsprong gaan bijkomen van de inspanningen uit de eerste rondgang.
Na rust was het de verwachting dat UNA zou komen, om zo te proberen de spanning terug te brengen. De eerste kans was echter voor ASWH. Jay Abbo kwam als winnaar uit een klutssituatie tevoorschijn en dacht al aan uithalen, tot een verdediger de bal nog net van zijn voet kon glijden. Daarna deelde UNA enkele speldenprikken uit, waarbij spits Jelle van Kruijssen regelmatig betrokken was. Na een minuut of tien leek ASWH het duel definitief te beslissen. Jay Abbo kwam in balbezit aan de zijkant van het strafschopgebied. Hij vond Julliën Moerman, die ineens doorspeelde naar Abdel Belarbi. Met de rug naar de goal gaf de aanvaller mee met Edon Fetahi en de aanvoerder rondde beheerst af: 4-0. Een schitterende aanval en een nog mooiere tussenstand.
Toch kon UNA snel antwoorden. Na een hoekschop kopte de in de rust ingevallen Tom van Gestel raak en tekende voor de 4-1. Het was nog niet gespeeld, want UNA bleef dreigend en kreeg via Brian Boogers een grote kans om de marge verder te verkleinen. Met een harde volley probeerde de aanvoerder van de gasten te scoren, maar Giovanni van der Schans had een geweldige redding in huis en voorkwam dat UNA dichterbij kon komen. Aan de andere kant leek Edon Fetahi vervolgens opnieuw te scoren, maar de verder prima leidende scheidsrechter Haico Michielsen had al gefloten voor een overtreding. De leidsman verontschuldigde zich dat hij het voordeel niet had afgewacht, maar kon niet meer terug. De toegekende vrije trap had daarna ook bijna succes, maar de poging van Angelo Nascimento eindigde op de bovenkant van de lat.
Met Jaedan Gaari en Bradley Tuinfort als verse aanvallende krachten begon ASWH aan de slotfase. UNA gaf nog steeds niet op en bleef proberen terug te komen. ASWH hield echter stand en loerde zelf in de omschakeling op meer doelpunten. Jaedan Gaari kwam in de buurt na een counter. Bediend door Bradley Tuinfort ging Gaari om de keeper, maar het laatste tikje volgde niet. Via een verdediger rolde de bal over de achterlijn. Ook Angelo Nascimento zag nog een schot uit de korte hoek getikt worden.
Zo bleef het dus bij 4-1.
Jouw reactie?