Voorzitter aan het woord: Gerard Straatman (vv Hapert)

woensdag 9 februari 2011 - 22:22u  |  Voorzitter aan het woord


Dit bericht is automatisch gearchiveerd en derhalve ontdaan van alle afbeeldingen. Reageren op dit bericht is niet langer mogelijk.


Deze week in rubriek “voorzitter aan het woord” Gerard Straatman van vv Hapert.

vv Hapert is verkozen tot club van de maand februari bij Amateurvoetbaleindhoven.nl in samenhang met FC Eindhoven. Naast de uitnodiging van FC Eindhoven voor het bezoeken van een wedstrijd komt ook de voorzitter in deze rubriek aan het woord. We stellen de voorzitter een aantal vragen over de gang van zaken binnen de club.


Gerard hoe is het…. om voorzitter van vv Hapert te zijn en vertel je verhaal over de gang van zaken binnen de club als voorzitter:

Als je al vanaf je zesde verbonden bent met VV Hapert, actief als voetballer en later als trainer/coach, jeugdbestuurslid en dan gevraagd word om voorzitter te worden van de club die diep geworteld zit in je hart …… dat gaat vanzelf. Het bestuur bestaat verder uit 12 enthousiaste bestuursleden die elk een commissie vertegenwoordigen, een gedreven jeugdcommissie en een groot aantal actieve vrijwilligers.

Wat volgens u de belangrijkste taak van een voorzitter en waar moet hij minimaal aan voldoen:

Communicatief goed onderlegd zijn, goed kunnen luisteren en overzicht kunnen houden

Hoeveel leden telt de club en hoe staat de club ervoor in het algemeen:

Een financieel gezonde vereniging met iets meer dan 600 leden

Hoe lang bent u al voorzitter en wat zijn de hoogte en dieptepunten die u als voorzitter hebt meegemaakt:

Voorzitter vanaf 2007, diepte punt is de degradatie van de 4e naar de 5e klasse en als hoogtepunt de gedrevenheid die je elke keer weer waar kunt nemen bij onze vrijwilligers.

Wat zijn de ambities van vv Hapert en welke koers wil het varen met u als voorzitter:

Ambitie van VV Hapert is om met Hapertse jongens en meisjes zo hoog mogelijk, naar kunnen,  te voetballen. Zowel met het 1e als de overige prestatie teams (senioren / jeugd ). Voor recreatieve teams de voorwaarden waarborgen om met plezier met het spel bezig te zijn en een vereniging te zijn waar men graag bij wil horen.

Prestaties:

Hoe groot was de teleurstelling na de degradatie van het 1e elftal naar de 5e klasse in het afgelopen seizoen:

Deze was groot, ondanks dat je al bijna heel het seizoen onder aan stond en de kansen steeds kleiner werden blijf je hopen, totdat de scheids voor de laatste keer fluit.  Daarbij kom nog dat vele,  zowel binnen de vereniging als daarbuiten,  weer terug naar het verleden grepen, VV Hapert in de hoofdklasse. Jammer want dat was een heel andere periode. 

Wat is de grondslag geweest dat vv Hapert nu op het laagste niveau speelt :

Vooral door het binnen halen van een trainer als Piet Corstiaans en met de ontwikkelingen binnen de jeugd hadden we het vertrouwen dat er na jaren meer voetbal in het 1e zou komen. De basis werd ook gelegd alleen Piet werd met zijn groep steeds weer terug geslagen vanwege met name blessures. Vorig seizoen heeft zelfs de gehele voorhoede in de lappenmand gezeten. Dan ga je noodgedwongen spelers op onbekende posities plaatsen wat niet altijd goed uitpakt. Het moeilijke scoren bracht ook de angst in de groep om een goal tegen te krijgen en dan met de nodige pech was dit niet meer te keren.

Wat verwacht u…. als voorzitter van het eerste elftal dit seizoen en wanneer bent u tevreden:

Belangrijk is dat de groep presteert naar kunnen, alles eruit haalt wat er mogelijk is, de wil en gedrevenheid elke zondag tonen zodat de trouwe supporters die Hapert heeft tevreden zijn, dan is de voorzitter ook tevreden.

Toets:

Waar wil vv Hapert op sportief vlak in de toekomst staan en welke continuïteiten wil het  waarborgen:

Met de opbouw die vanuit de jeugd is ingezet de kwaliteit binnen de vereniging opkrikken en waarborgen. Door te blijven werken aan de kwaliteit van je jeugdopleiding, de kwaliteit van trainers en leiders in de jeugd.

Hoort daar ook de continuïteit van de technische staf bij, of kijkt de club van jaar tot jaar:

Betreft de hoofdtrainer kijken we in de regel van jaar tot jaar. Vorig seizoen zagen we wel aanleiding om met Piet Corstiaans na zijn 1e jaar er 2 aan te plakken. Is afhankelijk van een aantal aspecten.  De invulling van de overige technische staf is redelijk stabiel .

Piet Corstiaans neemt na dit seizoen afscheid als hoofdtrainer van vv Hapert. Hoe gaan de club en de trainer uit elkaar aan het einde van het seizoen en blijft Corstiaans verbonden aan de club:

Ondanks dat Piet het niet gemakkelijk heeft,  zoals eerder al aangegeven,  is Piet meer dan een alleen maar een trainer voor het eerste elftal. Hij is nauw betrokken bij o.a. de jeugd en is elke zaterdag wel bij een jeugdteam te vinden. Ondanks dat elke hoofdtrainer een voorbijganger blijft is Piet een bijzondere persoonlijkheid met veel kwaliteiten en die veel met Hapert op heeft. Daarom zouden wij Piet graag bij de vereniging houden maar dat ligt in eerste instantie bij Piet zelf.

Welke criteria stelt vv Hapert bij het aanstellen van een hoofdtrainer  en bent hierin nauw betrokken:

Enkele criteria zijn het brengen van voetbal in het team , communicatieve eigenschappen en toch ook wel een verenigingsman zijn

Waarop is de keuze gebaseerd om Frank van der Heijden aan te trekken als nieuwe hoofdtrainer voor het volgend seizoen:

Frank heeft de indruk gegeven o.a. aan bovenstaande punten te voldoen en natuurlijk ga je ook op een stukje gevoel af. Bij Frank was dat gevoel goed.

Toekomst:

Hoe ziet u de toekomst binnen de club wat betreft de jeugd en verwacht u binnenkort doorstroming vanuit de jeugd naar de selectie van vv Hapert

De laatste jaren is er in de jeugd door velen, o.l.v. Jacques Lammers als hoofdjeugd coördinator, veel goed werk verricht om de kwaliteit van de jeugd maar ook de jeugdopleiding op een acceptabel niveau te brengen. Hierdoor kunnen spelers steeds gemakkelijker de overstap naar de selectie maken en deze ook versterken. Ook dit seizoen is dit het geval geweest en waaronder zelfs 2 spelers vervroegd. Dus de beloning die we mogen verwachten van de investering in de jeugdopleiding begin nu te komen.

Persoonlijk:

Er zijn mensen die achter en voor de schermen veel betekenen voor de club, welke personen zou u hierin graag willen benoemen en waarom:

Hapert kent veel mensen die veel betekenen voor de club, ieder op zijn eigen wijze en naar mogelijkheden. Hoe groot of klein die ook mogen zijn, zij zijn allemaal belangrijk.

U staat als voorzitter bekend om……:

Rust en koffie…

Wat is u algemene indruk van: het amateurvoetbalvoetbal in het algemeen, de KNVB, de gemeente (samenwerking), scheidsrechters en andere verenigingen:

Amateurvoetbal is een belangrijk onderdeel van het voetbal in totaal. Kijk maar eens hoeveel actieve en non actieve personen hierbij horen.

De KNVB gaat met de verdere digitalisering een stuk vooruit in de snellere communicatie.

De gemeente is voor elke vereniging een belangrijke partner, of je nu geprivatiseerd bent of niet. We hebben met de gemeente Bladel te maken met personen die weten waar we over praten en positief mee willen denken. Een nee is niet per definitie dat er niets gebeurt en dat is prettig. Een vereniging is belangrijk voor de gemeenschap en dus ook positief voor de gemeente.

Scheidrechter zijn is iets wat ik nooit geambieerd heb. Vlg. mij is dit het moeilijkste wat er is (op welk niveau dan ook). Daarom ook veel respect voor hen. We hebben de laatste tijd met steeds jongere scheidsrechters te maken gehad die uitstekend presteerden. Een heel gezonde ontwikkeling. Binnen onze vereniging worden ook jeugdscheidsrechters opgeleid . De jongens en meisjes leren hierdoor niet alleen de spelregels maar doen ook andere vaardigheden op. Enkele stomen zelfs door naar de senioren als scheidsrechter en staan daar ook hun mannetje.

Wij kunnen ook in deze klasse goed met andere verenigingen overweg. De contacten zijn goed en dat hoort natuurlijk ook zo.

Wat vind u van het  initiatief: www.amateurvoetbaleindhoven.nl en dat u club is gekozen tot club van de maand:

Initiatief is heel goed en als je eenmaal de site een keer bezocht hebt ervaar je de meerwaarde ervan. Dus ga zo door.

Mooi dat al de vrijwilligers en leden van de club ook eens vanuit een andere hoek gewaardeerd worden!

Promo:

Vv Hapert is een fantastische club omdat:

De vereniging 1 groot team is waar normen en waarden hoog in het vaandel staan.

Wat wil u nog extra kwijt over de bovenstaande vermelde vragen:

Leuk opgezet.

« naar boven

© Amateurvoetbal Eindhoven 2012, op dit artikel rust copyright.

Dit bericht is automatisch gearchiveerd. Reageren op dit bericht is uitgeschakeld.

1.Staalmarkt 2.Hypotheekvisie
 

© RVE Media Groep 1309 - 2012      |      Gebruikerslijst      |      Realisatie: Dix Media